SWISSmag č. 06 - jaro-léto 2012

Voda. Látka zázračné konzistence, mnoha forem a podob, esence samotného života. Voda ve Švýcarsku je čistá, zdravá, čirá, lákavá k pomazlení se, k osvěžení, k napití se. Turisté ji mohou obdivovat v řekách, jezerech, v soutěskách, ve formě vodopádů, historických zavlažovacích kanálů zvaných suonen nebo i ve formě pevné - na mnoha ledovcích včetně toho nejdelšího alpského. Voda je i hlavním tématem letošního léta a potažmo aktuálního časopisu SWISSmag, který právě vychází! Vedle vody k vám jeho prostřednictvím připlave i další nespočet témat a článků spojených se Švýcarskem od kulturních přes technické po sportovní a kulinářské! Jen nahlédněte více!

SWISSmag 06 vychází 15. 3. 2012

Předplatné časopisu SWISSmag můžete objednat zde.

Časopis si můžete koupit i v E-SHOPU.

Časopis SWISSmag ve verzi pro tablety a chytré telefony si můžete zakoupit na Alza media nebo na portálu Floowie.


Zde přinášíme náhledy několika stran z časopisu SWISSmag 06:

Dobrodružství na úpatí vražedné stěny

„Severní stěna Eigeru je ojedinělá, ohromná, zdrcující.“ Jaké to je vydat se na túru těsně pod touhle skálou je možné se dočíst v knize redaktora MF DNES Petra Čermáka Švýcarsko pěšky a vlakem. Ta vyšla na jaře letošního roku a je možné ji objednávat na www.mojesvycarsko.com.


Helvetica - písmo, které oslavilo 50

Co spojuje Microsoft, Lufthansu, BMW a Nestlé? V jejich logu je použitý tentýž font – Helvetica. Typ písma, jehož kořeny jsou ve Švýcarsku.


Stezka do nitra velehor

Odkud jsou švýcarské hory nejkrásnější? Třeba z jedné z nejlepších panoramatických cest v Alpách. Ta vede nad údolím Val Roseg v Engadinu.


48 hodin na švýcarské riviéře

Výjimečné území montreuxské riviéry situované mezi Ženevským jezerem a horskými štíty vytváří ojedinělé mikroklima, zvláštní krásu přírodních kontrastů i šarm vlídného prostředí jako stvořeného pro ušlechtilé požitky.


Jungfrau adrenalin aneb kupte si vzrušení v Alpách

Saxeten. Když se řekne tohle slovo, většině vyznavačů komerčního adrenalinu naskočí husí kůže. Právě na tomto alpském potoce se udála zřejmě nejstrašnější tragédie v dějinách „vzrušení na prodej“. V červenci 1999 zabila blesková záplavová vlna v kaňonu Saxeten 21 turistů. Ale lidé si zde za vzrušení platí dál. Vyzkoušeli jsme, jak to tam dnes chodí.


Na kole podél švýcarských jezer

Švýcarsko je cyklistická velmoc a zemi protínají převážně rovinaté stezky vedoucí kolem malebných švýcarských jezer. Ty jsou vždy dobře upravené a značené. Pojďme je prozkoumat...


V čokoládovém

Stefan Bruderer obřadně rozbalí čokoládu, posunkem si vyžádá klid a pak ji rozlomí. Místností se ozve jasné „klik“, jak se od sebe oddělí čtverečky čokolády. Stefanovi, švýcarskému čokolatiérovi, který vymýšlí nové čokolády ve slavném Lindt & Sprüngli, svítí radostí oči. Právě nám dokázal, že hořká čokoláda vydá mnohem jasnější zvuk než třeba mléčná.


Nejzajímavější via ferraty Švýcarska

Švýcarsko je nádherná, ale i konzervativní země. Často trvá dlouho, než se zde uchytí něco nového. Ve Východních Alpách, především v Dolomitech, lezou turisté po železných cestách ve vápencových skalách už přes třicet let. Na západní frontě vládl dlouhá léta bohorovný klid. Ale už se to také mění…


A mnoho dalšího najdete v aktuálním SWISSmagu 06.

 

mediální partneři:
Sníh a lyžování - SNOW.CZHST - obchodní komora Švýcarsko  Švýcarsko

Sněhové zpravodajství ze Švýcarska - na portálu SNOW.CZ