SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 30 –
JARO/léto 2024

V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde se můžete naživo setkat s kozorožci, kteří jsou ikonou švýcarských Alp.

SWISSmag č. 30 vychází 13. 3. 2024

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Poštovním autobusem nejen do hor

Švýcarská konfederace je protkána nejen hustou sítí železničních tratí, ale také
bezkonkurenčním systémem autobusové linkové dopravy. Pověstné žluto-bílé autobusy, které jsou ve správě dceřiné společnosti švýcarských pošt a telekomunikací (PTT) Postauto, tak denně zabezpečují tisíce spojů malými i velkými autobusy po území celého Švýcarska. Asi největší specialitou jsou ale horské linky, které směřují přes řadu průsmyků. Tyto tratě jsou v provozu zpravidla jen přes letní turistickou sezonu od června do půlky října.

Proč má Švýcarsko polární institut?

To byla také první otázka, kterou jsme položili Danièle Rod, ředitelce Swiss Polar Institute, při její návštěvě České republiky v říjnu 2023.

Tři bratři Stellovi z Melide a počátky renesance v Čechách

Kdo by neznal letohrádek královny Anny na Hradčanech v Královské zahradě nebo letohrádek Hvězda v Praze-Liboci, jedny z prvních renesančních staveb v Čechách? O jejich umělecký vzhled se zásadním způsobem zasloužili tři bratři z malé švýcarské vesnice na břehu Luganského jezera.

Proč se „toulat“ po Švýcarsku bez cíle nedá?

Švýcarsko je něco jako pravý opak Ameriky. Rozlohou malé, ale množstvím míst, která musíte vidět stran historie, gastronomie, kultury, přírodních bohatství, se ročně ve statistikách umísťuje na nejvyšších světových příčkách. Na minimálním počtu kilometrů čtverečních objevíte tolik zajímavostí a podnětů k zastavení, že vám na takové to příjemně dlouhé až melancholické toulání bez cíle nezbude čas. Z tohoto důvodu je třeba, než vyrazíte do Švýcarska, stanovit si priority a cíle, kam byste se rádi podívali a co zažili. Jinak se taky můžete ocitnout v situaci, že už kousek za hranicemi nebudete vědět kam dřív.

Matterhorn Ultraks - Ultimátní výběh i pohledy

V horách už se taky hodně běhá, i v těch největších… A vydat se na běžeckou štrapáci s permanentním výhledem na možná nejkrásnější evropský vrchol Matterhorn je výzva, která se neodmítá. Naopak, musí se vyplnit!

Místo k moři do Švýcarska za vodou

Nadýchané alpské vrcholky, sytě zelené horské louky a hlavně průzračná jezera, vodopády a řeky, které vám během léta bohatě vynahradí moře. Voda vás může ve Švýcarsku provázet na každém kroku.

Horké osvěžující tipy

Meteorologové nám předpovídají další horké léto, a tak mnozí z nás zatouží vyrazit jinam než na žhnoucí pláže tradičních letních destinací. Švýcarsko je možná překvapivou, ale velmi dobrou volbou. Četné vodní plochy nabízejí průzračnou vodu a koupání i v centrech měst.

Švýcarská NEJ, která prostě nesmíte v létě minout

Švýcarsko se svou rozlohou řadí k menším zemím, ale díky své rozmanitosti nabízí nadprůměrný počet světových a evropských nej, která byste při své letní dovolené neměli minout. Podívejte se na výběr top atrakcí a míst, která jsou každému snadno dostupná. Na řadu míst také platí jízdenka Swiss Travel Pass, se kterou máte zážitek zdarma nebo za sníženou cenu.

Osobnosti Lucernského jezera

Jezero Vierwaldstättersee, nazývané též Lucernské podle nejvýznamnějšího města, které leží na jeho březích, lákalo svými půvaby, ale i polohou v srdci Švýcarska po staletí návštěvníky z celého světa. Některé z nich inspirovalo a vytvořili tu svá významná díla, někteří tady zůstali žít. Naše putování za takovými osobnostmi začneme v Lucernu, ve městě, které nabízí bohaté kulturní vyžití a těší se velké oblibě turistů.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vás sveze na parníku pro Lucernském jezeře, zavede vás do prvního přírodního parku v Alpách, projdete se pod Matterhornem, představí vám nového švýcarského velvyslance v Česku, přinese nejen vlakové novinky ve Švýcarsku… A ještě mnohem více!