SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 28 –
jaro/léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 28 vychází 10. 3. 2023

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Ekonomika, výzkum a inovace, integrace, udržitelnost…

O švýcarském příspěvku 1,8 miliardy Kč s velvyslancem Philippem Guex

Rok 2023 bude pro vztahy mezi Švýcarskem a Českou republikou důležitý. Obě země podepíší dohodu o posílení hospodářské a sociální soudržnosti v České republice. Projekty budou spolufinancovány oběma zeměmi, přičemž švýcarský podíl činí 77 milionů eur (1,8 miliardy Kč). O této spolupráci jsme hovořili se švýcarským velvyslancem v České republice J. E. panem Philippem Guex.

Mapy, co vedou k úspěchu

Firma MapTiler vytváří mapy, které vidí každý měsíc více než 400 milionů lidí z celého světa. Využívají je giganti jako Siemens, Amazon nebo americká kosmická agentura NASA. Za globálním úspěchem firmy MapTiler, sídlící ve švýcarském Zugu, stojí majitel, zakladatel i výkonný ředitel, Brňák Petr Přidal.

Záchrana unikátních štukových dekorací

Renesanční a barokní štukové dekorace a sochy z rukou umělců od Luganského jezera nalezneme na stovkách uměleckých památek v České republice. Některé z nich potřebují čas od času zásah restaurátorů. Na záchraně jednoho uměleckého klenotu evropské kultury se nyní společně podílejí dvě univerzity z České republiky a Švýcarska.

Nejdelší osobní vlak světa

Délka: 1 906 metrů. Počet vagonů: 100. Doba jízdy: 75 minut. Hmotnost: 2 990 tun. Počet strojvůdců: 7. Celkem 25 moderních elektrických úzkorozchodných jednotek Stadler Capricorn spojila švýcarská Rhétská dráha do nejdelšího osobního vlaku světa, který vypravila na svou trať v úseku Preda–Alvaneu v sobotu 29. října 2022.

Utajené půvaby švýcarských údolí: 13 osobně vybraných tajných koutů

Ve Švýcarsku je mnoho míst, která mají mezinárodní věhlas a která se stala mezi turisty vyhledávanou značkou. Úžasné ale na této zemi je, že v ní lze stále objevovat něco nového. Sami Švýcaři jsou velmi aktivní turisté a obvykle se vydávají do míst, kde na davy turistů nenarazí – naopak vyhledávají místa, kde vládne božský klid. Vybrali jsme pro vás 13 takových osobně vyzkoušených tipů na „no name“ údolí pro obdivovatele utajených krás švýcarské přírody.

Náhorní planinou GREINA

Magická a překrásná Greina, přezdívaná ticinská tundra, poskytuje jedinečnou přírodu, ticho a neobyčejnou krásu. Tento odlehlý ráj svišťů s koberci drobné nevšední květeny stranou turistického ruchu nabízí klid k rozjímání na méně náročných i obtížných turistických trasách.

100% síla žen na kole

Jste žena, která chce vystoupit ze své komfortní zóny a pustit se do dalšího cyklistického dobrodružství? Pak je pro vás Švýcarsko to pravé místo! Letos se kampaň 100% Women zaměřuje na cyklistiku – a na malé i velké výzvy. Užijete si pohodovou jízdu na elektrokole podél řeky s kamarádkami nebo raději chcete prosvištět přes všechny horské průsmyky na závodním kole? V nabídce 100% Women najdete také klikaté flow traily pro horská kola na túře s průvodkyní určené pouze ženám. Hlavní je, abyste se bavily!

Letní vlakové putování po Švýcarsku

V minulém čísle SWISSmagu jsme se zaměřili na cestování po Švýcarsku v rámci Grand Train Tour of Switzerland v zimě a nyní přišla řada na představení letních možností. Celou
svou vlakovou dovolenou vyřešíte navíc jedinou jízdenkou Swiss Travel Pass, kterou využijete na všechny vlaky v rámci Grand Train Tour of Switzerland.

Královna hor nad Vierwaldstättersee

Jezero čtyř lesních kantonů, často překládané jako Lucernské jezero, leží v samém srdci země a je mimořádně členité a půvabné. Na jeho březích se Švýcarsko zrodilo, když si tady tři kantony Uri, Schwyz a Unterwalden odpřisáhly v roce 1291 spojenectví proti Habsburkům. Hora Rigi se vypíná nad jezero a říká se jí Královna hor, pro Švýcary je to nejoblíbenější vrchol.

Kolejová revoluce GoldenPass expres: 10 šlágrů trati

Revoluční vlak vyjel v prosinci 2022 na trať Montreux – Interlaken. Ačkoli se cestou mění rozchody kolejí, cestující nemusí přestupovat. Nový vyhlídkový vlak GoldenPass expres si sám změní rozchod podvozku. Pokud se přesto cestou rozhodnete vystoupit, chybu rozhodně neuděláte. Vybrali jsme 10 tipů.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vás sveze na parníku pro Lucernském jezeře, zavede vás do prvního přírodního parku v Alpách, projdete se pod Matterhornem, představí vám nového švýcarského velvyslance v Česku, přinese nejen vlakové novinky ve Švýcarsku… A ještě mnohem více!