SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 05 –
podzim/zima 2011/2012

Další SWISSmag, časopis výhradně o Švýcarsku a fenoménech s ním spojených, právě vychází. Jak to žádá tradiční periodicita léto – zima, je právě nadcházející zimní sezóna jedním z témat, které SWISSmag s pořadovým číslem 5 přináší.
Konkrétně třeba článek, který popisuje 14 švýcarských sjezdovek, jež určitě nesmíte minout. Dovíte se i aktuální tipy pro tuto zimu a v několika článcích zavítáte do oblasti Jungfrau, kde slavné nejvýše položené nádraží Evropy právě slaví sto let své existence. A počtete si o dalších vlídných úkazech Švýcarska – jeho sýrech či čokoládě, karnevalech, architektuře, designu… Tak pěkné počtení!

SWISSmag č. 05 vychází 6. 10. 2011

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Monte Carasso: město s jasnou tváří

Bude tomu třicet let, co se píše historie Monte Carassa jako jednoho z nejznámějších příkladů novodobého urbanismu. Zásahy architekta Luigiho Snozziho v malém městečku u Bellinzony v ticinském kantonu vypovídají o důležitosti nekompromisního přístupu ke kontextuální a regionální obnově podobných sídelních útvarů.

Vše o mýtu Heidi, děvčátka z hor

Poprvé román Johanny Spyriové Heidi, děvčátko z hor vyšel v roce 1879 – krátce před Vánocemi. Spisovatelka Heidin příběh psala jako v transu: za pouhé čtyři týdny byl román hotov a odevzdán do tiskárny. A byl to úspěch. Dokonce i mezinárodní.

Vinice Lavaux - Kde sklízí víno i helikoptéry

„Je dobré být při tom“, našla jsem poznámku v deníku ze září 2007 z oslav zápisu vinic nad Ženevským jezerem na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zařazení vinic Lavaux v kantonu Vaud k tehdy šesti dalším podobným privilegovaným kulturním krajinám ve světě úspěšně završilo snahu Švýcarů o oficiální uznání tradičních vinic, o jejich zachování pro budoucí generace.

Nejkrásnější sjezdovky Švýcarska

Zimní sezóna klepe na dveře a s ní i plánování, kam se letos s lyžemi vydat. Víme, že určitě do Švýcarska, ale co dál?

Jedinečná kombinace - lyže a vlak

Švýcarsko nabízí mnoho specialit. Světovým unikátem jsou jeho horské železnice, obvykle staleté technické památky, které dnes možná více než kdy jindy naplňují svůj životní úděl a zpřístupňují turistům jinak těžko dostupné kouty Alp. Okolo některých pak vyrostly pavučiny sjezdovek, takže dnešní návštěvník může využívat vlak coby dopravní prostředek ve směru vertikálním.

Lanovky v oblasti Jungfrau

Nejvýše položená ozubnicová trať v Evropě vedoucí na Jungfraujoch do nadmořské výšky 3 454 metrů je dominantní turistickou atrakcí regionu Jungfrau i celého Švýcarska. Od jejího zprovoznění až na vrchol uplyne příští rok sto let. Už v roce 1908 ovšem byla v této oblasti postavena první přelomová visutá osobní lanovka Švýcarska. Dnes je v okolí Interlakenu řada dalších lanovek, které rozhodně stojí za návštěvu. Představme si některé z nich.

Fascinace Matterhornem

Skoro se chce vykřiknout: NEDOTÝKAT SE! Tahle vznešená skála zabíjí. Hned první „úspěšnou“ výpravu na vrchol Matterhornu ze 14. července 1865 přežili jen tři ze sedmi jejích členů. Dodnes je obětí bezmála 600. A cifra stále roste: každý rok tu vyhasne průměrně deset životů. Nemusí však být rovnou zle, Matterhorn si člověka lehce připoutá i bez lezení. Zažil jsem tuhle fascinaci na vlastní kůži.

Kde si dávají na sýrech záležet? V kantonu Curych.

Některé švýcarské sýry jsou staré 700 let, vznik jiných se datuje ještě před naším letopočtem. Kdo se v tom má ale vyznat? Vždyť v současné době se na pultech švýcarských obchodů dá koupit až 450 druhů sýrů. Jejich obliba roste i v Česku.

Od tekutého zlata po tuhou čokoládu

Čokoláda je potravinou, která vyvolává emoce. Nabírá mnoho podob a chuťových variací a dnes si bez ní už život nedokážeme představit. Umí dodat rychlou energii, ale zároveň skrz chuťové buňky pohladit na duši.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…