SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 04 –
jaro/léto 2011

Síla tradice
Čím déle člověk poznává a pozoruje Švýcarsko, tím více mu dochází, jak jiné je v porovnání s ostatními, i přilehlými zeměmi. Nejde jen o to, co je vidět.

Ostatně, nic nevzniká jen tak samo sebou a za vším viditelným stojí to skryté. Švýcarsko člověku opakovaně dokazuje, jak je mimořádné, ba že je možná vůbec nejvyspělejší zemí světa – ostatně totéž si myslí i tento časopis. Nejde o ekonomiku, kterou jsme dnes zvyklí vnímat jako jediný ukazatel kvality, ale o všechny aspekty posunující zemi k plnému a šťastnému životu. Jedním z nich je mimo jiné i úcta k tradici…

SWISSmag č. 04 vychází 22. 3. 2011

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Příběhy Čechů ve švýcarské gastronomii

Že česká gastronomie nemá takový zvuk? Těžko říci. Pravdou ovšem je, že lidé, kteří poznali zblízka gastronomii ve Švýcarsku, zdůrazňují, že v této alpské zemi je zákazník vždy pánem, o kterého je třeba za každých podmínek bojovat.

Freitag - hrdinové recyklace

Tašky, kabelky, peněženky, pouzdra na notebooky… Co je na nich zvláštního? Jsou recyklované, vyrobené ze starých plachet, a navíc se jedná o originály. Tohle nabízí firma Freitag.

Graubünden - kanton, o kterém psal Mann i Zweig

Davos versus Svatý Mořic. O obou místech kantonu Graubünden se hodně psalo ve světové literatuře. Román Kouzelný vrch od Thomase Manna popisuje Davos jako klimatické lázně, okolí Svatého Mořice navštívil Stefan Zweig, John Fitzgerald Kennedy či Friedrich Nietzsche.

Bellinzona město tří hradů

Výhodná strategická poloha v předhůří Alp určila městu roli strážce obchodní cesty z jihu na sever Evropy. Mohutné opevnění v podobě tří hradů představuje dodnes vzácně dochovanou ukázku obranného systému z pozdního středověku a je od roku 2000 součástí světového dědictví UNESCO.

Visuté mosty Švýcarska - spojnice do ráje

Spojení dává život. Cesty v průběhu věků vytvářejí stále větší a schopnější organismus společnosti, podobně jako vlásečnice a tepny vytváří organismy živé. Expandují a přinášejí civilizaci stále do nových a nových míst včetně horských, do koutů, které byly donedávna zapomenuty a ukryty v nepřístupném terénu za hlubokými soutěskami a vysokými skalními stěnami.

Kam letos na dovolenou?

Tipy na letní cíle Švýcarska 2011

Linth-Limmern

Nejsilnější lanovky na světě pomáhají hydroelektrárně Ve Švýcarsku, v kantonu Glarus, se na již existujícím vodním díle staví další přečerpávací vodní elektrárna. Jenže všechna staveniště se nacházejí ve vysokohorském terénu obklopeném strmými skálami bez jakékoliv přístupové komunikace. Jak tam dostat stavební materiál? Ve Švýcarsku přece lanovkou.

Vyznejte se ve švýcarských sýrech

Některé švýcarské sýry jsou staré 700 let, vznik jiných se datuje ještě před naším letopočtem. Kdo se v tom má ale vyznat? Vždyť v současné době se na pultech švýcarských obchodů dá koupit až 450 druhů sýrů. Jejich obliba roste i v Česku.

Turistický sen je realitou

Sednete si k internetu a zadáte místo, kam byste s rodinou chtěli vyrazit na výlet. Stránky Schweizmobil.ch vám nejdříve najdou nejlepší vlakové spojení do místa, odkud vyrazíte na výlet. Prvních pět kilometrů chcete urazit po svých, poté v takzvaném uzlovém bodě přesednete s celou rodinou na vypůjčená kola. Po určité dávce kilometrů bicykly odložíte a nazujete si brusle nebo si sednete do kánoe. Vpodvečer se blížíte k vybranému ubytování nebo usedáte do vlaku a hurá domů.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…