SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 07 –
podzim/zima 2012/2013

Další vydání časopisu o Švýcarsku a všem švýcarském je tu. A protože léto pomalu předává opratě svým nástupcům, je SWISSmag 7 věnován hlavně nadcházející zimě. Švýcarsko je zemí, která psala tradici zimní dovolené – ostatně i o tom se v čísle můžete dočíst detailně – a zároveň je i hlavním kreativcem mezi poskytovateli dovolenkových zážitků.

Zde doplnit popis čísla, pokud je dlouhý a v panelu vedle obálky už to nevypadá dobře. Pokud krátký text, tento blok smazat.

SWISSmag č. 07 vychází 27. 9. 2012

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Alpské město budoucnosti

Egyptský resort v srdci Švýcarska V městečku Andermatt na ploše skoro 150 hektarů probíhá výstavba unikátního celoročního turistického resortu nazvaného Andermatt Swiss Alps. Budované hotely, apartmány nebo samostatné vily, ale také osmnáctijamkové golfové hřiště a sportovní centrum budou již brzy sloužit pro bydlení a rekreaci více než 3 000 hostů.

48 hodin ve Svatém Mořici

Svatý Mořic si za sto padesát let existence své novodobé luxusní historie vybudoval nezaměnitelnou image s velkou dávkou jisté retro nostalgie, kultivovanou starobylou tradicí a mimořádnou rozmanitostí. Ta nabízí „festivaly“ požitků všeho druhu, opravdové lahůdky ze světa kultury, sportu i gastronomie.

Jak žil Hermann Hesse v Basileji a Montagnole

Život a dílo německého spisovatele Hermanna Hesseho, jehož padesáté výročí úmrtí si letos připomínáme, jsou osudově spjaty se Švýcarskem. Hesse pobýval v Curychu, v Bernu, navštěvoval Graubünden, Lucern a krajinu u jezera Lago Maggiore. K jeho nejdůležitějším švýcarským místům patří Basilej a Montagnola nad Luganským jezerem v Ticinu.

Švýcarské trumfy pro zimu 2012/2013

Zima nejen na lyžích

Švýcarsko je tradiční zimní turistickou destinací zejména pro svá unikátní lyžařská střediska v překrásných horách. Ovšem nejen lyžařské špeky nabízí švýcarská zima. Její magie je dostupná, ať máte na nohou obuté cokoli – ba můžete být i bosi. Několik netradičních zimních tipů slovem i obrazem přináší následující strany.

Termální lázně

Voda. Už v pohádkách se objevuje jako živel s magickými schopnostmi. Obzvláště pak ta, která se z hlubin země vynořuje nasycená léčivými minerály a geotermální energií. Odpočinutí – spočinutí objevili už staří Římané. Dnes se může do pohádky termální vody ponořit každý, kdo navštíví některé z mnoha švýcarských lázní. Velmi často pak nejde jen o blažený pocit těla, ale také o požitek výsostně estetický.

S dětmi a Swiss Passem po Wallisu

Děti jsou od přírody vláčkovými nadšenci a nejkrásnější cestování vlakem je samozřejmě ve Švýcarsku. Není proto divu, že si děti dovolenou zpestřenou o výlety po železnici užijí přinejmenším tak jako rodiče.

Bishornnad chatou Tracuit

Čtyřtisícovka s dokonalým panoramatem Z výšky 4 135 metrů je jako na dlani nejvyšší část Alp. Pokud hledáte bezpečnou túru s nádechem pravého dobrodružství, zkuste výstup na Cabane Tracuit z Zinalu ve Wallisu. Když vládne hezké počasí, výhledy od chaty jsou nekonečné a zejména večer a ráno úchvatně „načervenalé“.

Po sněhu v pohorkách

Půvab a magie zimních hor počaly lyžování. Činnost, která umožnila efektivní pohyb po zákoutích, kde by jinak pěšák utonul v nánosech sněhu. Technologie ale přibližuje hory i těm, co si s lyžemi nerozumí. Lanovky nebo vláčky člověka dostanou nahoru a tam navíc velmi často čeká zimní pěší trasa, případně celá jejich síť. Jsou to komfortní a bezpečné cesty na zpevněném sněhovém povrchu pravidelně udržované moderní technikou. Právě tyto cesty jsou hitem letošní zimy ve Švýcarsku a některé z nich si můžete projít očima v předstihu.

Lyžařská ikona má jméno Davos

Davos má svůj genius loci. Možná už mu šlapou další noblesní střediska na paty, ale stále zůstává ikonou lyžování ve Švýcarsku. A dávno to není jen místo pro milionáře. Sice sem jezdí lyžovat princ Charles, švédský král Karel Gustav či Angelina Jolie, ovšem město Davos je pohostinné i pro „obyčejné lidi“, co nemají po kapsách tisíce eur, ale chtějí zažít špičkové lyžování.

Kabrioletem až na švýcarský Stanserhorn

Na švýcarském Stanserhornu uvedli 29. června 2012 do provozu první visutou lanovku na světě s dvojposchoďovou kabinou, která má otevřenou horní vyhlídkovou plošinu. Této převratné novince předcházela dlouhá a pestrá historie zpřístupňování vrcholu v centrálním Švýcarsku.

Ementál – nejstarší švýcarský sýr

Všichni znají ementál. Ten krásně žluťoučký sýr s velkými dírami. Originál pochází ze Švýcarska ze stejnojmenného údolí – Emmental v kantonu Bern. Ementál je se Švýcarskem spojený tak, že spousta Američanů, Kanaďanů i Australanů se při jeho nákupu dožadují „švýcarského sýru.“

Švýcarsko: země kompromisu

Kdo chce lépe pochopit švýcarský politický systém, nechť si zapamatuje tento vtip: Francouz, Němec a Švýcar se baví o tom, jak přicházejí děti na svět. Francouz říká: „U nás se rodí z lásky.“ Němec na to: „U nás je nosí čáp.“ Švýcar dlouze přemýšlí a poté prohlásí: „No, u nás je to kanton od kantonu různé.“

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…