SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 23 –
podzim/zima 2020/21

Léto se loučí, ale netřeba panikařit. Raný podzim se stále teplými a divoce probarvenými dny má zase něco jiného do sebe a na cesty do Švýcarska je možná vhodnější než parné léto s přeplněnými turistickými cíli. Stejně tak v zimě, kdy vůbec není nutné vydávat se jenom do hor a pouze za lyžováním, zimní nabídka švýcarských destinací je totiž překvapivě bohatá. Seznam zásadních neobvyklých zimních aktivit je právě jedním z velkých témat čerstvě vydaného časopisu SWISSmag. Pochopitelně, vedle cestovatelských tipů v něm najdete další desítky hustě popsaných stran, které prozradí o Švýcarsku vždy něco nového.

SWISSmag č. 23 vychází 10. 9. 2020

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Hermann Hesse v hotelu Waldhaus

„Krajin jsem viděl mnoho a líbily se mi skoro všechny, ale těch, jež pro mě připravil osud, které mě hluboce a trvale oslovují, z nichž mi postupně vykvetly drobné druhé vlasti, bylo jen velmi málo, a patrně ta nejkrásnější ze všech a nejsilněji na mě působící je Horní Engadin.“ Zážitky z Engadinu

Nejzajímavější muzea poblíž Ženevského jezera

Vaud se mezi švýcarskými kantony pyšní největší nabídkou muzeí na počet obyvatel, přičemž obzvlášť hustá je jejich koncentrace v oblasti u Ženevského jezera.

Start-up BBC aneb počátky elektrotechnického giganta ABB

Už začátkem 20. století patřilo Švýcarsko k nejbohatším zemím na světě, a to bez kolonií a nerostného bohatství. Již na konci 19. století zde byly tři průmyslové pilíře: vedle chemie a strojírenství to byla i elektrotechnika.

Česká renesance a baroko ze Švýcarska - Slavné české památky stavěli umělci ze Švýcarska

Česká republika se honosí stovkami překrásných zámků, kostelů, paláců a jiných uměleckých děl z období renesance a baroka. Většinu z těchto památek, které pokládáme za naše národní kulturní dědictví, však vytvořily nikoli české ruce: postavili je lidé z dnešního Švýcarska. Muži, kteří po staletí migrovali za prací a hledali výdělek na staveništích v mnoha koutech raně novověké Evropy.

ZIMA 20/21 - Prožijte ji nově!

Ačkoli lyžování ve Švýcarsku je dost možná vůbec nejlepší lyžování na světě – přinejmenším tamní hory mají největší proporce a tomu odpovídající jedinečnou atmosféru – zimní dovolená se zdaleka nemusí trávit výhradně lyžováním. Ve Švýcarsku existuje celá řada aktivit, která každý den vaší zimní dovolené dokáže učinit novým. Zimní krajina pokrytá sněhem a ledem skýtá nečekaně širokou paletu aktivit a dobrodružství!

VISPa okolí: známé i neobjevené lyžařské poklady Wallisu

Cesta do Švýcarska, ať už za lyžováním či turistikou, bývá výletem do jiné dimenze – kulturní, přírodní a také dopravní. Kanton Wallis na jihozápadě Švýcarska je pak nejrozličnějšími dimenzemi a kontrasty přímo nabitý. Kromě neobvyklé koncentrace vysokých hor si tu můžete užívat genius loci světoznámých i turismem prakticky nepolíbených míst. A samozřejmě se do všech dostanete po železnici či žlutým autobusem, chcete-li Švýcarsko poznávat jako místní.

Rolbařem ve švýcarských Alpách

Znáte ten nádherný pocit zalyžovat si po ránu na dokonale upravené sjezdové trati? Zajímá vás, jaký je noční život na sjezdovkách, když vaše svaly regenerují a připravují se na další lyžařský den? Jan Maršík, český rolbař ve švýcarských Alpách, vám napoví.

ABECEDA Ledovcového expresu

Nejpomalejší rychlík světa slaví 90. narozeniny. Tady je abeceda, která ilustruje dlouhatánskou éru obdivované alpské úzkokolejky, spojující světoznámá střediska Svatý Mořic a Zermatt už od roku 1930.

Za tradičními pochoutkami do malebných horských údolí

Graubünden, největší kanton Švýcarska, najdete na východě země. Je mimořádně malebný a hornatý. Kulturně, tedy i jazykově a gastronomicky, se tady mísí vlivy německé, tyrolské i italské.

Příběh zelené víly jménem absint

Zelený nápoj byl na výsluní obliby i na černé listině, servíroval se všude, skrýval se v ilegalitě, a pak byl omilostněn. Historie plná zvratů si zaslouží muzeum.

Interview s Jürgem Zwahlenem

Cestovní ruch je v Praze klíčovým odvětvím. O aktuální situaci jsme si povídali s Jürgem Zwahlenem, švýcarským realitním specialistou a hoteliérem v Praze.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…