SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 22 –
jaro/léto 2020

Jaro je na dosah a s ním i cestovatelská sezóna. A kam jinam jet, než do Švýcarska – které je podle jednoho aktuálního průzkumu nejbezpečnější cestovatelskou zemí světa. My samozřejmě víme, že je i nejkrásnější! Logicky proto v aktuálním vydání SWISSmagu, které se právě vydává na cestu ke svým čtenářům, najdete z velké části cestovatelské tipy a inspirace. Samozřejmě zdaleka nejen je – nechte se překvapit!
SWISSmag č. 22 vychází 5. 3. 2020

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Všude dobře, doma nejlépe… Kateřina Fialková, nová velvyslankyně České republiky v Bernu

Studovala v St. Gallenu a pravidelně ve Švýcarsku navštěvuje rodinu, miluje dějiny umění a chce více zapojit mladou generaci Čechů do aktivit českého velvyslanectví. Taková je Kateřina Fialková, nová velvyslankyně České republiky v Bernu.

25 zážitků s Rhétskou dráhou

Domovská železnice kantonu Graubünden Rhétská dráha vás zaveze na řadu zajímavých míst. Ochutnávku 25 tipů, kam se vláčkem můžete podívat, najdete na následujících stránkách. Často se jí ale také přezdívá open air kino. Největším zážitkem je totiž jízda sama a výhledy z oken vlaku. Um železničních stavebních inženýrů Rhétské dráze zajistil místo i na seznamu památek UNESCO, kam patří tratě Albula a Bernina.

Švýcaři v zeleném

Ne všichni mladí letí ve Švýcarsku na začátku školních prázdnin na dovolenou. Existují skupiny, většinou chlapci, které se po dokončení školy vydávají zažít léto úplně jinak než kdy předtím. V zeleném.

Češky učí Švýcary houbařit

Švýcaři chtějí mít vše pojištěné, a tak ani sběr hub nenechávají náhodě. Houbařský kontrolor je zárukou, že se na talíř dostanou jen ty správné kousky. „Většina Švýcarů to má tak, že bez kontroly nesmí žádná houba domů, i když je jasné, že jde o pravý hřib. Sichr je sichr,“ říká Alena Langenegger, která v zemi helvétského kříže žije už dvacet let. Spolu se svou sestrou tu rozjela byznys postavený na prodeji sušených hub. Už získaly bronzovou medaili za nejlepší regionální produkt. Pro mnohé Čechy žijící ve Švýcarsku zase představuje sběr hub pojítko s domovem.

TICHÁ MÍSTA - trochu jiný průvodce Švýcarskem

Za vznikem sbírky fotografií mapujících pozoruhodné toalety v přírodě nestál žádný originální záměr. Šlo zprvu o náhodné objevy v přírodě, často na prazvláštních místech. Časem se kolekce rozrostla a následovala publikace, která je souhrnem nálezů poháněných osobní zvědavostí. Architektura u těchto příbytků nestojí na prvním místě. Je tu místo pro anarchii, praktičnost i komičnost, řemeslné zpracování a improvizací, intimitu, komfort i neformálnost. Některé výtvory jsou k pousmání, jiné hodné obdivu. Vše dohromady je pak i jakousi hodně netradiční sondou do duše Švýcarů, které jejich překrásně divoká krajina neodolatelně přitahuje, trvale inspiruje a staví před ně neustále nové výzvy.

Za švýcarskými vrcholy z měst

Snídaně ve městě, oběd ve třech tisících metrech nad mořem a večerní procházka na promenádě u jezera zpět ve městě – ať už se ubytujete v kterémkoliv větším švýcarském městě, vždy máte díky dokonale propracovanému dopravnímu systému hned několik alpských vrcholů téměř na dosah ruky a je jedno, jestli k dopravě zvolíte vlak, autobus nebo loď. Pojďme si některé z nich představit! Zjistíte tak, že i z Curychu se můžete vydat třeba na nezapomenutelný výlet na Schilthorn.

Tři bájné skály v pohorkách

Pilatus – 2 132 m n. m. Grosser Mythen – 1 898 m n. m. Säntis – 2 502 m n. m. Rozhodli jsme se důkladně, tedy pěšky, prozkoumat trio švýcarských skalních vyhlídek opředených bájemi. Na co se můžete těšit, vydáte-li se v našich stopách?

Švýcarské bydlení na zkoušku

Dovolená v pronájmu je skvělá šance, jak poznat běžný švýcarský život hodně zblízka. Žádný hotel, žádný kemp, ale ani žádná horská chata někde na samotě. Nastěhovali jsme se na celý týden do malého horského „činžáčku“ se sedmi byty.

Nejen do hor – i k ledovci!

Aletsch Arena – jedinečná prázdninová oblast u nejdelšího ledovce v Alpách

V tuzemských i v alpských krajích především na sněhu, vždyť už se mu říká také snowbike. I když jako první ho v roce 1980 využil Francouz Jean Naud k přejezdu alžírské pouště. Až později se fatbike rozjel po Aljašce.

Swiss Wonders - Supersporty přes průsmyky

Rychlost je dráha vykonaná za jednotku času. Tak zní přepis fyzikální definice. V reálném podání čtyřdenní túry Swiss Wonders od české niché automotive travel agentury Ricard & Bonette hraje rychlost podobně jako v uvedené definici hlavní roli, čas je relativní a dráha operovaná flotilou nejprivilegovanějších supersportů současnosti v alpských průsmycích na sebe bere podobu, na niž nikdy nezapomenete.

Jídlo. Dobré jídlo. Nejlepší jídlo

Švýcarská gastronomie je esencí evropských kuchyní. Všechny místní suroviny i jídla jsou poctivá jako ty jejich bezvadné hodinky.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…