SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 21 –
podzim/zima 2019/2020

Sotva skončily prázdniny a hned myslíme na další. Podzimní, ale hlavně pak ty zimní, lyžařské. Stejně tak to dělá i časopis SWISSmag, který se právě vydává z tiskárny na cestu ke svým čtenářům. Milovníkům Švýcarska představí (možná) novou aktivitu – skitouring, pohyb na lyžích nahoru a dolů v terénu, který se definuje jako alpský. A protože Švýcarko je domov Alp, je i domovem tohoto úchvatného sportu. Vedle toho přinese mnoho další inspirace nejen cestovatelské, ale i kulturní, kulinářské, z oblasti designu či byznysu.

SWISSmag č. 21 vychází 12. 9. 2019

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Bettina Lobkowicz

Cesta mezi lány révy vinné

Nepotrvá dlouho a uzavře se třetí desetiletí od chvíle, kdy Bettina Lobkowicz získala vinohrady na Mělnicku. V cizí zemi dokázala přeměnit někdejší státní statek na prosperující firmu moderního střihu. Občas ji přitom překvapila některá česká specifika – v pozitivním i negativním smyslu.
Švýcarsko a hokej

Švýcarské hokejové povstání

Švýcarsko a hokej. Už to jde zase dohromady, také máte ten pocit? Ono to ale šlo dohromady vždycky, jen v posledních letech je švýcarský hokej opravdu náležitě vidět. Země helvétského kříže bezpochyby prožívá to šťastnější hokejové období a klidně by se dalo říci hokejovou horečku. Pokud vás výsledky anebo alespoň hra Švýcarů na posledním světovém šampionátu na Slovensku příjemně překvapily, pak možná přijmete pozvání na švýcarské zimní stadiony.
James Bond na Schilthornu před 50 lety

James Bond na Schilthornu před 50 lety

V květnu tohoto roku uplynulo 50 let od konce natáčení legendárních bondovských scén na Schilthornu. Připomeňme si historii kinematografie, bez níž by slavný švýcarský vrchol dnes vlastně nevypadal tak, jak vypadá. Film V tajné službě Jejího Veličenstva s Georgem Lazenbym v hlavní roli se tu natáčel v období od října 1968 do května 1969.
Czapek Genéve: Příběh nádherných hodinek ještě nekončí

Czapek Genéve: Příběh nádherných hodinek ještě nekončí

Příběh hodinek Czapek je působivý. Nepostrádá dobrodružství, tajemství a naštěstí ani úspěch. A patří k němu i fakt, že pokud nejste opravdovými insidery, vzdělanými fanoušky luxusních hodinek, nejspíš značku Czapek ani neznáte. Ovšem Czapek Genève, to bývaly hodinky pro znalce. A pro honoraci. No a dnes, více než 150 let po založení značky, tomu vlastně není jinak.
Harry Guhl - spolumajitel Czapek Genève

Harry Guhl - spolumajitel Czapek Genève

Na lyžích na vrchol - skitouring ve Švýcarsku

Na lyžích na vrchol - skitouring ve Švýcarsku

Skitouring či prostě lyžařská turistika je fenomén, který rok od roku sílí, ba možná právě zažívá boom. Zimní hory jsou úchvatné – o to víc, když je na nich člověk jen sám s kamarády a neruší je sloupy lanovek. I byť jen jediný sjezd přece chutná mnohem lépe, když si jej odpracujete cestou vzhůru. A Švýcarsko? Jako centrum evropských hor je i středobodem tohoto sportu. Ne že by skialpinisté nejezdili i jinam, ale to nejlepší a nejpestřejší se nachází zejména ve Švýcarsku.
Jak se spravuje horská chata ve Švýcarsku?

Jak se spravuje horská chata ve Švýcarsku?

Gabi je charismatická a energická dáma v nejlepších letech, která má na starosti horskou chatu Fridolinshütte ve švýcarských Glarnských Alpách. Ta leží pod výraznou, horolezci a skialpinisty hojně vyhledávanou horou Tödi. Bývá proto často přeplněna, a tak se personál chaty rozhodně nenudí.
 Jungfrau je zážitek i pro malé lyžaře

Jungfrau je zážitek i pro malé lyžaře

Švýcarsko je pokladnicí lyžařských drahokamů, přičemž oblast Jungfrau patří mezi ty nejblyštivější, skýtající největší zážitek, nikoliv však nejdražší. V jednom dni zvládnete výlet horským vláčkem, plnohodnotné lyžování, snowpark, sáňkování či dobrodružnou skalní stezku. Ani týden nebude stačit na to, aby se nabitý program vyčerpal. O odpočinkový den si však při rodinné dovolené nejspíš řeknou jako první rodiče.
Fatbike ve Švýcarsku

Do Švýcarska za tlusťochem

Fatbike, vlastně tedy tlusté kolo, nabízí spoustu zábavy. V tuzemských i v alpských krajích především na sněhu, vždyť už se mu říká také snowbike. I když jako první ho v roce 1980 využil Francouz Jean Naud k přejezdu alžírské pouště. Až později se fatbike rozjel po Aljašce.
O lahodném masu ze Švýcarska

O lahodném masu ze Švýcarska

Mramorovaný rumpsteak, maso v kádi nebo klobásky ručně vázané. Maso má tisíce delikátních podob.
Fassbind  - tekutá krása ovoce

Fassbind - tekutá krása ovoce

Jemností tají na jazyku a svádí k poznávání dalších. Precizní ovocné pálenky Fassbind jsou zrcadlem švýcarských prvotřídních chutí už od roku 1846 a nebojí se ani experimentů.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…