SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 20 –
jaro/léto 2019

Jak se zima ukládá k spánku a příroda se probouzí, do myslí všech milovníků Švýcarska se prodírají myšlenky na tamní přírodní kouty a úkazy. Touha být zase tam se zakusuje hluboko do těla. Čelist má silnou, takže obvykle se jí podvolíme. I proto, abyste měli dostatek cestovatelské inspirace, právě vychází v pořadí již 20. časopis SWISSmag. A ačkoli cestování – tentokrát zejména pěšímu – se věnuje významně, další dvě třetiny časopisu přináší další švýcarská témata od kultury přes historii po byznys.

SWISSmag č. 20 vychází 18. 3. 2019

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Šéf agentury Switzerland Tourism Martin Nydegger: Češi zbožňují švýcarské vlaky!

Šéf agentury Switzerland Tourism Martin Nydegger: Češi zbožňují švýcarské vlaky!

Poprvé ve více než stoletých dějinách Switzerland Tourismu navštíví nejvyšší šéf švýcarské národní turistické organizace pracovně Prahu. Martin Nydegger přijede na jaře 2019 do Česka a jubilejnímu 20. vydání SWISSmagu poskytl před svou cestou exkluzivní rozhovor.

Švýcarské Hradčany. Stopy švýcarsko-českých vztahů před Pražským hradem

Švýcarské Hradčany. Stopy švýcarsko-českých vztahů před Pražským hradem

Salmovský palác na pražském Hradčanském náměstí byl mezi lety 1934 a 1983 sídlem diplomatické reprezentace Švýcarské konfederace, ale i vedlejší Schwarzenberský palác souvisí se švýcarskými dějinami. Přímo před okázalým vstupem do Hradu se nacházejí ikonické stavby, jejichž příběhy poukazují na zajímavé aspekty vztahů mezi Švýcarskem a českými zeměmi.

Ženevské ozvěny oslav 100. výročí založení republiky

Ženevské ozvěny oslav 100. výročí založení republiky

V loňském roce se více než dříve vydávaly do švýcarských měst čeští občané. Důvod nebyl čistě turistický, ale spíše národnostní. Založení Československa rezonovalo ve švýcarské společnosti stejnou měrou jako v Česku a na připomínku této události Švýcaři slyší. Proto také v celém Švýcarsku krajané a jejich přátelé na mnoha místech pořádali různé doprovodné akce k založení republiky.

Z Pece za svobodou do Švýcarska

Z Pece za svobodou

Vloni uplynulo 50 let od potupné sovětské okupace Československa. Po roce 1968 opustily Československo desetitisíce našich občanů. Z lyžařské komunity, která byla svobodomyslnější než jiné skupiny, jich odešly stovky za svobodou na Západ. Pookupační uprchlíci byli přijímáni v zemích západní Evropy velmi vřele a solidárně.

Zlaté cihly ze slévárny Argor-Heraeus

Příběh zlaté cihly ze slévárny Argor-Heraeus

Čokoláda rozplývající se na jazyku nebo čas měřený s přesností luxusních hodinek, to se nám většinou vybaví, když se řekne Švýcarsko. Ale země helvétského kříže je přece daleko barvitější, aktivity jejích obyvatel mnohem rozmanitější. Ve Švýcarsku třeba sídlí slévárna Argor-Heraeus, která patří mezi přední evropské zpracovatele drahých kovů. A jelikož produkty z dílny Argor-Heraeus patří v České republice mezi nejoblíbenější, je velmi pravděpodobné, že vámi zakoupený slitek investičního zlata, stříbra nebo platiny pochází právě ze švýcarské slévárny.

Švýcarsko - Po svých do přírody!

Po svých do přírody!

Chůze je ten nejpřirozenější pohyb. Utužuje nejen tělo, ale i mysl – kdy jindy se při sportu můžete odebrat k tiché meditaci, nechat odplout obtížné myšlenky s letícími oblaky a nahradit je ryzí přítomností okolní přírody? A protože hory jsou doma ve Švýcarsku a Švýcaři zase svou přírodu umně připravili na občasné návštěvy, je Švýcarsko pro všechny typy turistů, procházkáře i horolezce, destinací jako ze snů! Nabídne nekonečné a stále inspirativní hřiště, které je zaručeně plné energie – stačí jen brát.

20 + 20 rajských rodinných t(r)ipů ve Švýcarsku

20 + 20 rajských rodinných t(r)ipů ve Švýcarsku

Máte-li rodinu s malými dětmi, rozhodně to není důvod zříkat se cesty do Švýcarska. Právě naopak. Pro jubilejní 20. číslo SWISSmagu jsme vybrali na základě osobních zkušeností 20 pozoruhodných rodinných cílů + 20 výhod rodinného putování. Šťastnou cestu!

20 vybraných a vyzkoušených zážitků z nejrůznějších koutů překrásné alpské země

Ikonická místa bez davů aneb kam jezdí i sami Švýcaři

Ikonická místa bez davů aneb kam jezdí i sami Švýcaři

Masová turistika, která v posledních letech zachvátila svět, hlavně ta nejatraktivnější místa světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, se nevyhnula ani Švýcarsku.

3 nejkrásnější dálkové treky Švýcarska

3 nejkrásnější dálkové treky Švýcarska

Krásná místa ve Švýcarsku bez lidí

Exkluzivní schovky

Krásně se vyspíte, a když se podíváte z okna, první, co vidíte, je odlesk jezerní hladiny, majestátní horský štít anebo třeba střecha historického kostelíka. Zapadlá, málo navštěvovaná místa jsou přesně to, co potřebujeme, abychom v létě znovu načerpali energii.
20 nej lanovek Švýcarska (2. díl)

20 nej lanovek Švýcarska (2. díl)

Švýcarsko je zemí hor, takže také zemí lanovek. Před rokem jsme vám v prvním díle představili 10 nejzajímavějších, ovšem o nic méně atraktivní nejsou ani lanovky, na které se v našem výběru dostává právě nyní. Představuje se druhá desítka švýcarských lanovek, které stojí za pozornost, a proto také za návštěvu.
Vinařské stezky v Luganu

Vinařský poklad na Luganském jezeře

Nejsou sklepy, hodíme to do vody. Tak takhle jednoduše se v Luganu dělají vinařské zázraky
Elektrárna Alpiq v Kladně - klíčový hráč pro případ blackoutu

Elektrárna Alpiq v Kladně - klíčový hráč pro případ blackoutu

Na podzim letošního roku se ve Středočeském kraji uskutečnilo velké cvičení, které mělo prokázat připravenost všech zainteresovaných složek a organizací na rozsáhlý a dlouhotrvající výpadek dodávek elektrické energie neboli blackout. Lze si celkem snadno představit, že taková situace, pokud by trvala déle, povede k chaosu ve společnosti a následným škodám.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…