SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 19 –
podzim/zima 2018/2019

Léto skončilo a my se vrátili z cest. Je pravděpodobné, že pokud jsme se mihli ve Švýcarsku, už se vám asi stýská. Abyste si zlepšili náladu a připomněli si švýcarské reálie, přichází nový SWISSmag, časopis o švýcarských fenoménech. Je jako tradičně plný zajímavého švýcarského obsahu, prozradíme, že se trochu více věnuje dětem, samozřejmě zimě a lyžování. Už jste třeba někdy spali v zimě v iglú? Zbytek neprozradíme, nechte se překvapit.

SWISSmag č. 19 vychází 13. 9. 2018

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Basilejský karneval fasnacht

Basilejský karneval fasnacht. Spočívá tradice v neměnnosti?

V prosinci minulého roku byl na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO zapsán basilejský karneval Basler Fasnacht – spolu s neapolským uměním pečení pizzy či německou tradicí varhanní hudby. V minulosti se na tento list dostaly i české tradice: masopustní průvody z Hlinecka, slovácký verbuňk, sokolnictví či naposledy v roce 2016 české a slovenské loutkařství.

Textilie Fischbacher. Přijměte pozvání pod peřinu!

Textilie Fischbacher. Přijměte pozvání pod peřinu!

Příští rok to bude 200 let, co se začala psát historie švýcarské firmy Fischbacher, která vyrábí textilní materiály, povlečení, koberce, tapety a další doplňky. Jejich výrobky koupíte v Německu, Japonsku, Francii, Nizozemsku, Itálii, ale také v několika obchodech v Česku.

Bernina Express si musíte zamilovat

Berninu si musíte zamilovat

Žena, jež řídí vlak, už není zdaleka raritou. Strojvůdkyně jezdí v Česku stejně jako ve Švýcarsku – jen alpské úzkokolejky Rhétské dráhy brázdí v kokpitech typických červených vláčků osm žen. Zegna Schmid, jež poskytla SWISSmagu rozhovor u příležitosti letošního 10. výročí zapsání RhB na seznam UNESCO, patřila k průkopnicím.

Valaiski - lyže jenom pro vás

Valaiski - lyže jenom pro vás

Lyžujete rádi? Přikládáte velkou důležitost vybavení a jste ochotni za něj utrácet nemalé peníze? A co takhle lyže vyrobené na míru, přímo a jen pro vás? Ve Wallisu, švýcarském kantonu, který je sjezdovému lyžování zaslíben, si tuto výjimečnost můžete dopřát.

Švýcarská zimní nej pro děti

Švýcarská zimní nej pro děti

Slavné lyžařské destinace Švýcarska jsou v globálním hledisku etablovány coby high-end produkty oboru. I více než stovku let zušlechťují své služby a nabízejí specifický mix kvality a tradice, a lákají tak dospělé z celého světa. Kam ale vyrazit do Švýcarska v zimě s dětmi?

Poprvé v iglú, a ve Švýcarsku

Poprvé v iglú, a ve Švýcarsku

Co vlastně potřebujeme k přenocování v iglú? Jak moc zima je v noci v příbytku postaveném ze sněhu a ledu? Může se člověk v takovém iglú vůbec nějak zahřát? Ptejte se, zajímejte se předtím, než skutečně vyrazíte za dobrodružstvím. Všechno, co se o spaní na sněhu dozvíte, se vám v „osudnou noc“ bude hodit.

Švýcarsko - Ve sněhovém království

Ve sněhovém království

Zmínky o sněhových či ledových hotelech se objevují zejména v souvislosti se skandinávskými zeměmi, kde je klima pro stavby tohoto druhu jakž takž přívětivé. Ne každý proto ví, že nejvíce možností, jak komfortně přenocovat ve stavení ze sněhu či ledu, je… ve Švýcarsku.

Skialp - Vojenské cvičení jménem Patrouille des Glaciers

Vojenské cvičení jménem Patrouille des Glaciers

Je polovina dubna, tma, jen pár minut po půlnoci. Za normálních okolností to rozhodně není ideální čas k nervóznímu přešlapování v lehkých skialpových botách uprostřed švýcarských Alp. V Zermattu a Arolle teď ale na nikoho jiného nenarazíte. Za pár minut startuje další vlna závodníků do legendárního skialpového měření sil Patrouille des Glaciers (PDG), jednoho z nejznámějších, nejtěžších a nejkrásnějších závodů planety.

Nejkrásnější švýcarské horské chaty

Nejkrásnější švýcarské horské chaty

Při lyžování ve středisku vás lanovka vyveze na vyhlídkový bod a vy žasnete nad tou nádherou. Když se pak ale dostanete vlastní pomocí o pár stovek metrů výš, předchozí zážitek je překonán. Zázemím pro lovce vysokohorských zážitků jsou horské chaty nad úrovní lanovek, často v odlehlých oblastech, kde vládne klid a sílu peněz přebíjí síla člověčí.

Bürgenstock

Vzkříšení Bürgenstocku

Na překrásném místě nad Lucernským jezerem se tyčí nevysoký hřeben, na němž se (už zase) schází vyšší společnost. V srdci Švýcarska se díky zámožným katarským investorům probouzí k novému životu kdysi světoznámý resort světové smetánky Bürgenstock.

Kavárenský povaleč si ve Švýcarsku opravdu užije

Kavárenský povaleč si ve Švýcarsku opravdu užije

Dříve se říkávalo býti „kavárenským povalečem“. Dnes se potřebujeme „hodit do klidu, relaxovat, vypnout atd.“ Kavárny ale zůstávají chrámem klidu i dnes. A Švýcarsko jim náramně přeje.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…