SWISSmag 24 - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 24 –
jaro/léto 2021

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vás sveze na parníku pro Lucernském jezeře, zavede vás do prvního přírodního parku v Alpách, projdete se pod Matterhornem, představí vám nového švýcarského velvyslance v Česku, přinese nejen vlakové novinky ve Švýcarsku… A ještě mnohem více!
SWISSmag č. 24 vychází 11. 3. 2021

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Interview s Philippem Guexem, švýcarským velvyslancem v Praze

Interview s Philippem Guexem, švýcarským velvyslancem v Praze

Od září 2020 máme v Praze nového švýcarského velvyslance. V důsledku restrikcí koronavirové pandemie se dosud nenaskytla příležitost se s ním setkat osobně.
Denis Dumoulin - Ve znamení Českého lva - Nad knihou o česko-švýcarských poutech

Ve znamení Českého lva - Nad knihou o česko-švýcarských poutech

Na podzim loňského roku vyšla ve Švýcarsku kniha s názvem „Ve znamení Českého lva“ (À l’enseigne du Lion de Bohême). Autor knihy, Denis Dumoulin, švýcarský historik z Fribourgu, v ní formou antologie sestavil nejpůsobivější příklady historických a kulturních podobností mezi Českou republikou a Švýcarskem.
Lucernský kruh podle Pavla Krbálka

Lucernský kruh podle Pavla Krbálka

O švýcarském Lucernu mluvil spisovatel Jiří Gruša jako o přístavu české literatury: „Lucern byl náhoda, či ještě lépe cosi, čemu se dnes módně říká bifurkace: místo, kde se kmen stromu, proud řeky či směr vůbec větví a pokračuje jinudy a jinak. Já jsem se tam dostal k nakladateli…“

Po stopách rajských hoteliérů

Po stopách rajských hoteliérů

Svatý Mořic, Zermatt, Lucernské jezero. To jsou tři z nejoblíbenějších švýcarských cílů – a zároveň tři z milníků ikonického švýcarského hoteliérství. Jak se rodil světově obdivovaný pohostinský byznys?
Parní lodní doprava v Lucernu

Parní pýcha Lucernu

Švýcarsko je železniční velmoc, přesto nebude řeč o parních mašinkách. Zveme vás na výpravu do časů, kdy ještě železnice ve Švýcarsku neexistovala. Vydejte se po stopách parníků na Lucernském jezeře.
Novinky v švýcarském železničním ráji

Galerie novinek v železničním ráji

Švýcaři jsou obdivováni coby mistři světa v kolejovém cestování: žádný národ na světě nejezdí vlakem víc než oni. Obliba veřejné dopravy se drží vysoko i díky neustálému zdokonalování služeb. Tady je výběr zlepšováků z poslední doby.
Martigny - město v jihozápadním koutu Švýcarska

Martigny plné bernardýnů, likérů a dobrého umění

Město v jihozápadním koutu Švýcarska působí na první pohled nenápadným dojmem. Jakmile se mu však dostanete pod kůži, poznáte, že je plné příjemných překvapení.

Švýcarský národní park

Gigantická laboratoř přírodních procesů: Švýcarský národní park

Tři dny poté, co Rakousko- Uhersko vyhlásilo válku Srbsku a zahájilo tak první světovou válku, byl v Graubündenu slavnostně otevřen vůbec první národní park v Alpách a ve střední Evropě. Dnes, o více než století později, je stále jediným svého druhu ve Švýcarsku.
Zaostřeno na Matterhorn

Zaostřeno na Matterhorn

Znáte ho z obalů švýcarských čokolád, ale i z nejrůznějších reklam na cokoli, co má na první pohled odkazovat ke Švýcarsku. Matterhorn, nejfotografovanější skála planety, je ikonou Zermattu.
Kořeny kytkožroutsví

Kořeny kytkožroutsví

Věděli jste, že pesto z medvědího česneku pochází ze Švýcarska? V zemi helvétského kříže se jedí i luční květy.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…