SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 16 –
jaro/léto 2017

Zima se loučí a jaro nám připomíná, abychom se pustili do plánovaní letních cest – a myšlenky milovníka Švýcarska samozřejmě ujíždějí do země vlaků, hor a jezer. Tím samým směrem míří i nový SWISSmag.
Cestovatelské tipy jsou nejsilnějším, ale zdaleka ne jediným probíraným tématem. S časopisem navštívíte švýcarské hrady, slavné vědecké centrum Cern, dovíte se více o švýcarském designu či třeba o největším ze švýcarských písničkářů. Po kolejích se pak přes nejkrásnější švýcarské přírodní úkazy posuneme třeba k restauracím s nejkrásnějším výhledem nebo ke slavnému švýcarskému vínu. A to samozřejmě zdaleka není vše, co na 84 stranách objevíte. Krásné švýcarské cestování, čtení i snění!

SWISSmag č. 16 vychází 23. 3. 2017

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Švýcarské hrady

Za romantikou na švýcarské hrady

Nebývá zvykem vypravit se za středověkými hrady a zámky do alpské země proslulé čokoládou, hodinkami a přesnými vlaky, i když jsou stejně unikátní a romantické jako ty, za nimiž jezdíme do Francie, Německa, Španělska nebo s nimiž se seznamujeme doma. Swissmag vybral pět hradů a zámků od těch nejznámějších až po téměř neznámé.

CERN, Evropská rada pro jaderný výzkum

Jak funguje svět a z čeho je hmota? To studují v CERNu

Jak je velký vesmír? Z čeho jsou hvězdy, hmota? ptají se často děti. Ve Švýcarsku je místo, kde je možné na většinu těchto otázek najít odpovědi. Jedná se o CERN, Evropskou radu pro jaderný výzkum. Výsledkem práce téměř 9 500 vědců jsou i zcela praktické záležitosti, které doprovází náš současný život na každém kroku.

Švýcarská firma Vitra navrhuje kancelářské prostory

VITRA - zábava přímo v práci

Švýcarská firma Vitra navrhuje kancelářské prostory. „Dříve se říkalo: Nejdřív práce, potom zábava. Dnes je však nutné stále častěji spojovat zábavu s prací. Jinak si pracovníky neudržíte,“ říká Jiří Zavadil, ředitel českého zastoupení společnosti Vitra.

Mani Matter - nejslavnější švýcarský písničkář ožil v češtině

Mani Matter - nejslavnější švýcarský písničkář ožil v češtině

Písnička či báseň často vzniká z potřeby pojmenovat životní trable a podělit se o ně. Socialismem svírané Československo tak logicky produkovalo zástupy písničkářů, kteří měli neustále zásoby hmoty, z níž snadno modelovali svou tvorbu. To ve Švýcarsku bylo tohoto typu tvůrčí inspirace jistě méně, přesto i tam nebylo písničkářství podobné tomu našemu mrtvé. Zeptáte-li se Švýcarů na nějakého jejich písničkáře, velmi pravděpodobně bude odpověď znít Mani Matter. O něm, ale i o následném životě jeho písní jsem si povídal s Janem Řepkou – mladým českým písničkářem, který písně Maniho Mattera přebásnil z bernštiny do češtiny, čímž otevřel nový písničkářský šuplík.

Štěrba kola - značku Štěrba vyučilo a zrodilo Švýcarsko

Štěrba kola - značku Štěrba vyučilo a zrodilo Švýcarsko

Už téměř čtvrt století buduje největší veloshop v Česku. Robert Štěrba je legendární persona nejen obchodu, ale celé české cyklistiky. Poznal ji do posledního šroubku a nýtu ze všech stran. Osudovou zemí se mu však stalo Švýcarsko.

Švýcarským dopravním systémem s dětmi

Švýcarským dopravním systémem s dětmi

Je asi zbytečné opakovat superlativy o švýcarském dopravním systému. Dopravní síť se stává více a více turistickou atrakcí. Malebný svět vláčků, hor, jezer, parníků, historických měst nebo žlutých autobusů láká obdivovatele z celého světa. A to nejen dospělé. Vyzkoušeli jsme, jaké to je, je-li na Swiss Travel Pass odkázána celá rodina.

Alvra - malá rhétská revoluce

Alvra - malá rhétská revoluce

Švýcarské vlakové tratě nabízejí dechberoucí výhledy a nezapomenutelné zážitky. Letošní novinkou je nový vlak Rhétské dráhy se stahovacími okny. Co je na tom pozoruhodného? Vydejte se na cestu a záhy pochopíte – stojí to opravdu za to!

Poslouchejte přírodu!

Poslouchejte přírodu!

Nemá snad jedině moře a poušť. Přesto je to ale pokladnice světových přírodních unikátů. Za čím byste jinde museli cestovat stovky a tisíce kilometrů, ve Švýcarsku najdete naskládané pěkně vedle sebe, jako by snad byla pořádkumilovná i příroda, která když uklízela, porovnala pěkně k sobě všechny možné přírodní projevy a útvary, které dnes označujeme jako turistické atrakce. Ledovce, vodopády, prameny, soutěsky, potoky, řeky, plesa a jezera. Zasněžené, kamenné i porostlé hory, ostré i oblé vrcholy, suťoviska, přírodní vyhlídky, skalní stěny, jeskyně… Prostě úkazy, které nás fascinují a nutí k revizi zažitých pravd.

Mozaika švýcarských letních tipů

Mozaika letních tipů

Alps Epic Trail Davos

Alps Epic Trail Davos aneb den v bike-ráji

Až 950 km, dle jiných zdrojů dokonce 1 300 km, povětšinou skutečně a nevídaně luxusních trailů na stovkách značených tras najdete okolo Davosu. Po kterém se vydat? Nejslavnější je Alps Epic Trail. Užijete si na něm všechno, po čem srdce, mozek i tělo bikera prahne a baží.

Omega European Masters, golf v Crans Montaně

Hvězdné dostaveníčko pod alpskými vrcholy

Švýcarsko není zrovna typickou golfovou destinací. Ale rozhodně má golfistům co nabídnout. Takřka stovka hřišť na osm milionů obyvatel je solidní bilance. Třešničkou na dortu je pak „vousatý“ turnaj Omega European Masters, který se již 70 let koná v nádherném prostředí v Crans Montaně.

Labužnická panoramata

Labužnická panoramata

Stěží najít v Evropě zemi, kde by se za každým rohem skrývaly tak dechberoucí výhledy jako ve Švýcarsku. Někdy jenom stačí vyjít na ostroh nad městem nebo vyjet lanovkou a pod nohama se vám otevře nepřeberné moře vrcholků či tyrkysová hladina jezera lemovaná zelení a strmě stoupajícími svahy. Řadu panoramat si tu navíc můžete užít přímo u stolu plného místních delikates.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…