SWISSmag 17 - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 17 –
podzim/zima 2017/2018

Dlouhé léto se opět převaluje do chladného podzimu, který nikoho nenechává na pochybách, že se ho už brzy chystá rozcupovat skutečná zima. A to je pravidelný čas na druhé vydání časopisu SWISSmag v daném kalendářním roce.
Právě zima i do tohoto časopisu tradičně proniká. Ne že by snad studil. Zima se ale hlásí už na obálce nenápadným logem Update your winter, za nímž se skrývá celá paleta občas i překvapivých zimních aktivit, která se ve Švýcarsku nabízí. Zdaleka nejen lyže, sáňky či brusle, Švýcarsko v zimě nabízí mnohem pestřejší paletu barev. Ale to je jen část SWISSmagu 17, který jako tradičně přináší témata všeho druhu, od historie přes kulturu až po byznys.

SWISSmag č. 17 vychází 14. 9. 2017

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, na portálu Alza.cz nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

1917 - Jak ovlivnila Švýcarsko revoluce v Rusku?

1917 - Jak ovlivnila Švýcarsko revoluce v Rusku?

Švýcarsko a Rusko spojují události z období před i po roce 1917. V Rusku v roce 1917 proběhla únorová a říjnová revoluce. Je tomu 100 let, a proto je třeba si tento důležitý dějinný milník připomenout.

Jak Čecho-Švýcar Kolinsky objevil Menzela a Martinů

Jak Čecho-Švýcar Kolinsky objevil Menzela a Martinů

Jako sólový pianista miluje Bohuslava Martinů, a tak mu v Basileji zařídil festival. Jeho nejoblíbenějším režisérem je Jiří Menzel, proto o něm natočil dokumentární film, který měl nedávno premiéru. „Jsem houževnatý,“ říká o sobě Švýcar Robert Kolinsky, jehož rodiče emigrovali z Česka do Švýcarska.

100 let švýcarské národní turistické kanceláře

100 let švýcarské národní turistické kanceláře

Založení švýcarské turistické centrály (Schweizerische Verkehrszentrale, SVZ, dnes nazývané Switzerland Tourism či Schweiz Tourismus) proběhlo už před celým staletím, v roce 1917. Stalo se tak v hlavním městě Bernu a koncepčně řízená propagace cestovního ruchu ve Švýcarsku záhy expandovala do mnoha svých zahraničních poboček. Ta pražská byla založena v roce 1926.

Victorinox - 10 tipů na praktické dárky

Victorinox - 10 tipů na praktické dárky

Victorinox – to už nejsou jen originální švýcarské nože. Firma dnes také vyrábí nože pro domácnost, hodinky, zavazadla, oblečení i parfémy. Najdete je u milionů lidí po celém světě.

Letecké záchranářství se zrodilo ve Švýcarsku

První horská záchranná akce

Letecké záchranářství se zrodilo ve Švýcarsku. A to jako následek neštěstí v roce 1946, kdy americké letadlo Dakota nouzově přistálo ve výšce 3 300 metrů na ledovci Gauligletscher ve východní části Bernských Alp. Přežilo všech dvanáct pasažérů, zůstali ovšem uvězněni vysoko v horách. Šance na jejich záchranu tak byly mizivé.

Zima ve Švýcarsku - víc než jen lyžování

Zima ve Švýcarsku - víc než jen lyžování

Zimu si spojujeme s lyžováním. Až možná trochu zapomínáme, že zimní období nabízí mnohem více podob a aktivit, které zdaleka nesouvisejí pouze s lyžemi. A dokonce nutně ani se sněhem. Tématem zimy může být led, ale i opačná forma téhož živlu – horká termální voda. V zimě se ale dá i cestovat za kulturou, gastronomií, historií či prostě zábavou. Nakonec ani není potřeba mít přesně definovaný cíl a atrakci. Vlastně stačí, když necháme promluvit zimní krajinu. Její řeč je jiná, tišší, tajemnější a hlubší. A možná právě ona nám předá kus toho, co nám chybí k úplnosti.

Led je krásný

Led je krásný

Je led jenom zmrzlá voda? Sotva. Nabírá spoustu forem a podob, nabízí množství variant estetické inspirace a dokonce celou paletu vyžití. Ve Švýcarsku o to víc.

Na chalupu do Graubündenu

Na chalupu do Graubündenu

Za devatero horami stojí uprostřed klidné horské vesničky krásná chaloupka s výhledem. Kolem procházejí běžkařské stopy i zimní vycházkové cesty, za humny jsou stovky kilometrů sjezdovek i dobrodružné sáňkařské dráhy a dole v údolí duní červený vláček. Zní to jako švýcarská pohádka, ale je to opravdu tak.

5 zimních dní v Lucernu

5 zimních dní v Lucernu

Že se v zimě jezdí jenom na hory? Dávno překonaná pravda. Plnohodnotnou zimu – dokonce plnohodnotnější než v nějakém zimním horském středisku – si můžete užít i ve městě. A to včetně lyžování a dalších všemožných typicky zimních radovánek.

Malá abeceda švýcarských odrůd vín

Malá abeceda švýcarských odrůd vín

Vinařskou kulturu do Švýcarska přinesli již Římané z Marseille, antické řecké brány do Evropy, vzhůru údolím řeky Rhôny. Na 15 tisících hektarech se pěstuje více než 150 různých odrůd. V druhém dílu seriálu SWISSmagu představí moderátor a znalec vín Martin Severa další vinařské regiony Švýcarska.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vás sveze na parníku pro Lucernském jezeře, zavede vás do prvního přírodního parku v Alpách, projdete se pod Matterhornem, představí vám nového švýcarského velvyslance v Česku, přinese nejen vlakové novinky ve Švýcarsku… A ještě mnohem více!

SWISSmag č. 23 – podzim/zima 2020/21

SWISSmag č. 23 – podzim/zima 2020/21

Léto se loučí, ale netřeba panikařit. Raný podzim se stále teplými a divoce probarvenými dny má zase něco jiného do sebe a na cesty do Švýcarska je možná vhodnější než parné léto s přeplněnými turistickými cíli…

SWISSmag č. 22 – jaro/léto 2020

SWISSmag č. 22 – jaro/léto 2020

Jaro je na dosah a s ním i cestovatelská sezóna. A kam jinam jet, než do Švýcarska – které je podle jednoho aktuálního průzkumu nejbezpečnější cestovatelskou zemí světa. My samozřejmě víme, že je i nejkrásnější!

SWISSmag č. 21 – podzim/zima 2019/2020

SWISSmag č. 21 – podzim/zima 2019/2020

ČasopisSWISSmag č. 21 –podzim/zima 2019/2020Sotva skončily prázdniny a hned myslíme na další. Podzimní, ale hlavně pak ty zimní, lyžařské. Stejně tak to dělá i časopis SWISSmag, který se právě vydává z tiskárny na cestu ke svým čtenářům. Milovníkům Švýcarska představí...

SWISSmag č. 20 – jaro/léto 2019

SWISSmag č. 20 – jaro/léto 2019

Cestování – tentokrát zejména pěšímu – se věnuje významně, další dvě třetiny časopisu přináší další švýcarská témata od kultury přes historii po byznys.