SWISSmag 17 - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 17 –
podzim/zima 2017/2018

Dlouhé léto se opět převaluje do chladného podzimu, který nikoho nenechává na pochybách, že se ho už brzy chystá rozcupovat skutečná zima. A to je pravidelný čas na druhé vydání časopisu SWISSmag v daném kalendářním roce.
Právě zima i do tohoto časopisu tradičně proniká. Ne že by snad studil. Zima se ale hlásí už na obálce nenápadným logem Update your winter, za nímž se skrývá celá paleta občas i překvapivých zimních aktivit, která se ve Švýcarsku nabízí. Zdaleka nejen lyže, sáňky či brusle, Švýcarsko v zimě nabízí mnohem pestřejší paletu barev. Ale to je jen část SWISSmagu 17, který jako tradičně přináší témata všeho druhu, od historie přes kulturu až po byznys.

SWISSmag č. 17 vychází 14. 9. 2017

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

1917 - Jak ovlivnila Švýcarsko revoluce v Rusku?

1917 - Jak ovlivnila Švýcarsko revoluce v Rusku?

Švýcarsko a Rusko spojují události z období před i po roce 1917. V Rusku v roce 1917 proběhla únorová a říjnová revoluce. Je tomu 100 let, a proto je třeba si tento důležitý dějinný milník připomenout.

Jak Čecho-Švýcar Kolinsky objevil Menzela a Martinů

Jak Čecho-Švýcar Kolinsky objevil Menzela a Martinů

Jako sólový pianista miluje Bohuslava Martinů, a tak mu v Basileji zařídil festival. Jeho nejoblíbenějším režisérem je Jiří Menzel, proto o něm natočil dokumentární film, který měl nedávno premiéru. „Jsem houževnatý,“ říká o sobě Švýcar Robert Kolinsky, jehož rodiče emigrovali z Česka do Švýcarska.

100 let švýcarské národní turistické kanceláře

100 let švýcarské národní turistické kanceláře

Založení švýcarské turistické centrály (Schweizerische Verkehrszentrale, SVZ, dnes nazývané Switzerland Tourism či Schweiz Tourismus) proběhlo už před celým staletím, v roce 1917. Stalo se tak v hlavním městě Bernu a koncepčně řízená propagace cestovního ruchu ve Švýcarsku záhy expandovala do mnoha svých zahraničních poboček. Ta pražská byla založena v roce 1926.

Victorinox - 10 tipů na praktické dárky

Victorinox - 10 tipů na praktické dárky

Victorinox – to už nejsou jen originální švýcarské nože. Firma dnes také vyrábí nože pro domácnost, hodinky, zavazadla, oblečení i parfémy. Najdete je u milionů lidí po celém světě.

Letecké záchranářství se zrodilo ve Švýcarsku

První horská záchranná akce

Letecké záchranářství se zrodilo ve Švýcarsku. A to jako následek neštěstí v roce 1946, kdy americké letadlo Dakota nouzově přistálo ve výšce 3 300 metrů na ledovci Gauligletscher ve východní části Bernských Alp. Přežilo všech dvanáct pasažérů, zůstali ovšem uvězněni vysoko v horách. Šance na jejich záchranu tak byly mizivé.

Zima ve Švýcarsku - víc než jen lyžování

Zima ve Švýcarsku - víc než jen lyžování

Zimu si spojujeme s lyžováním. Až možná trochu zapomínáme, že zimní období nabízí mnohem více podob a aktivit, které zdaleka nesouvisejí pouze s lyžemi. A dokonce nutně ani se sněhem. Tématem zimy může být led, ale i opačná forma téhož živlu – horká termální voda. V zimě se ale dá i cestovat za kulturou, gastronomií, historií či prostě zábavou. Nakonec ani není potřeba mít přesně definovaný cíl a atrakci. Vlastně stačí, když necháme promluvit zimní krajinu. Její řeč je jiná, tišší, tajemnější a hlubší. A možná právě ona nám předá kus toho, co nám chybí k úplnosti.

Led je krásný

Led je krásný

Je led jenom zmrzlá voda? Sotva. Nabírá spoustu forem a podob, nabízí množství variant estetické inspirace a dokonce celou paletu vyžití. Ve Švýcarsku o to víc.

Na chalupu do Graubündenu

Na chalupu do Graubündenu

Za devatero horami stojí uprostřed klidné horské vesničky krásná chaloupka s výhledem. Kolem procházejí běžkařské stopy i zimní vycházkové cesty, za humny jsou stovky kilometrů sjezdovek i dobrodružné sáňkařské dráhy a dole v údolí duní červený vláček. Zní to jako švýcarská pohádka, ale je to opravdu tak.

5 zimních dní v Lucernu

5 zimních dní v Lucernu

Že se v zimě jezdí jenom na hory? Dávno překonaná pravda. Plnohodnotnou zimu – dokonce plnohodnotnější než v nějakém zimním horském středisku – si můžete užít i ve městě. A to včetně lyžování a dalších všemožných typicky zimních radovánek.

Malá abeceda švýcarských odrůd vín

Malá abeceda švýcarských odrůd vín

Vinařskou kulturu do Švýcarska přinesli již Římané z Marseille, antické řecké brány do Evropy, vzhůru údolím řeky Rhôny. Na 15 tisících hektarech se pěstuje více než 150 různých odrůd. V druhém dílu seriálu SWISSmagu představí moderátor a znalec vín Martin Severa další vinařské regiony Švýcarska.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…