SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 15 –
podzim/zima 2016/2017

Časopis pro milovníky Švýcarska a všeho švýcarského přináší další kousek. Jeho podzimní vydání je již tradičně zaměřeno na zimní cestování, které je, podobně jako to letní, co si budeme namlouvat, nejlepší na světě.
Vedle něj najdeme samozřejmě mnoho dalších témat včetně horkých novinek – náš spolupracovník například absolvoval první jízdu novým Gothardským tunelem, nejdelším tunelem světa. Další zase navštívili hned tři nová švýcarská muzea – například. Ovšem největší díl časopisu je věnován Lucernu a jeho okolí. Budete překvapeni, že je plný atrakcí nehledě na roční období.

Pěkné počtení a pohodové cestování po Švýcarsku!

SWISSmag č. 15 vychází 29. 9. 2016

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Gotthard - rekordní tunel na vlastní kůži

Gotthard - rekordní tunel na vlastní kůži

11. prosince 2016 nastane ve Švýcarsku historický milník: po červnovém slavnostním otevření a následné sérii zkušebních jízd začne pod Alpami pravidelný provoz v nejdelším železničním tunelu světa. Nový Gotthard měří 57 kilometrů. SWISSmag už byl uvnitř – přečtěte si exkluzivní reportáž!

Aarau - Einstein, zdravé müsli a český fotograf

Aarau - Einstein, zdravé müsli a český fotograf

Na severu Švýcarska, v kantonu Aargau, jsou zámky po kopcích rozsety hustěji než v severním Německu selské dvory. Každou horu, každý vrchol, každý výběžek pohoří korunuje zámek nebo aspoň zřícenina, píše o tomto úchvatném regionu německý dramatik Frank Wedekind v knize Flirt a jiné povídky. A má pravdu.

Charles Chaplin - po stopách tuláka, exulanta i táty

Charles Chaplin - po stopách tuláka, exulanta i táty

Psal se rok 1952, když Charles Chaplin přijel z Hollywoodu do rodného Londýna na premiéru svých Světel ramp. Návrat do Spojených států, kde se proslavil, mu byl odepřen pro jeho údajné sympatie k Sovětskému svazu, tehdy úhlavnímu nepříteli Ameriky. Nový domov našel humanista a pacifista v poklidné švýcarské vesničce Corsier-sur-Vevey v kantonu Vaud. Z jeho někdejšího sídla nad Ženevským jezerem se stalo kultovní místo všech milovníků krále komiků, kde lze nahlédnout nejen do obdivuhodné filmografie nesmrtelného „Charlota“, ale také až do jeho srdce.

Fotbalové muzeum FIFA v Curychu

Fotbalové muzeum FIFA v Curychu

Curych má novou atrakci. Koho zajímá fotbal, bude nadšený z návštěvy fotbalového muzea FIFA. Najdete ho pár kroků od vlakové stanice Zürich-Enge.

Švýcarsko je svérázné

Je se Švýcary kříž?

„Miluju Švýcarsko a nemám rád Švýcary,“ slyšel jsem jednou od turisty a lyžaře v Jizerských horách. „Jak to, že zrovna oni dostali od boha tak krásnou zemi?“ Podobné názory nejsou ojedinělé. Já to cítím jinak, ale uznávám: Švýcarsko je svérázné.

Muzeum Nestlé ve Vevey

Projděte trávicím traktem aneb muzeum Nestlé ve Vevey

Letos ve Švýcarsku přibylo hned několik nových muzeí. Moderních a interaktivních. Vedle curyšského fotbalového muzea a Chaplinova domu je třetím novým muzeem Alimentarium. Stojí na břehu Ženevského jezera v městečku Vevey, stejně jako muzeum Charlieho Chaplina. Věnuje se tomu, co zajímá každého člověka: jídlu a stravování.

10 zimních nej Rhétské dráhy

10 zimních nej Rhétské dráhy

Zimní pobyt ve Švýcarsku mohou příjemně oživit vláčky Rhétské dráhy. Tady je výběr 10 tipů, co můžete s RhB podniknout – pro lyžaře i požitkáře.

Švýcarsko – země lyžařů a lyžování

Švýcarsko – země lyžařů a lyžování

Švýcarsko je země možná s vůbec nejrozvinutější lyžařskou kulturou vůbec. Společenský zájem o nejpopulárnější zimní sport samozřejmě podněcují zejména unikátní hory a v nich vsazená lyžařská střediska. Je jich skutečně hodně, takže se nedají shrnout jednotlivým článkem, každé je jiné, a návštěva mnoha z nich je nezapomenutelný zážitek.
Pokud se chystáte letos či někdy příště do Švýcarska v zimě, právě pro vás přinášíme následující strany. Naleznete na nich zejména inspiraci, ale i trochu faktické navigace – abyste našli přesně to, co právě hledáte.

Svaz lyžařů ČR - malá země mezi světovými velmocemi

Svaz lyžařů ČR - malá země mezi světovými velmocemi

Více než stoletá historie, bohatá tradice, desítky tisíc členů a úspěšní reprezentanti minulosti i současnosti. To jsou základní kameny, které dávají dohromady celek s názvem Svaz lyžařů České republiky.

Vercorin, Val d’Anniviers, Wallis

Kde se lidé zdraví - Vercorin, Val d’Anniviers, Wallis

Někdo to rád horké, jiný chladné. Jsou lidé, kteří jezdí na zimní dovolenou proto, aby si užili společnosti a povyražení, ale i tací, kteří preferují klid a útěk od rychlého života všedního dne. Vercorin, ves s lyžařským střediskem přilehlá k údolí Val d’Anniviers, nabízí právě to druhé. Klid a ticho tu bývají až mystické.

Švýcarské Alpy jsou rájem pro skitouring

Švýcarské Alpy jsou rájem pro skitouring

Z Prahy cestujete na začátek údolí Engadin 600 km, z Brna o 100 km víc. Tak blízko je to do skialpinistického ráje. Do Bernských Alp je to jen o trochu dál, stejně jako do skvělého Wallisu, kam připočítejte zhruba 200 až 300 kilometrů. Pro moderní auta žádná velká vzdálenost. Navíc, po švýcarských dálnicích bez kamiónů to frčí rychle.

Lucern v zimě

Lucern v zimě? Jistě!

Malý rozsahem, velký významem

V nížině u jezer, přesto v dosahu hor. S nejmodernějšími projevy civilizace, ale zároveň v kontaktu s divokou přírodou. S atraktivní současností, ale také dlouhou a významnou historií…

Největší přírodní lyžařský můstek světa aneb příběh skoků na lyžích v Engelbergu

Největší přírodní lyžařský můstek světa aneb příběh skoků na lyžích v Engelbergu

Prakticky každý rok v prosinci se setkávají fanoušci lyžování s pravidelnou zastávkou Světového poháru ve skocích v Engelbergu. Může za to tamní Skiclub Engelberg, který zde vybudoval první můstek už v době lyžařských pionýrů. Pojďme si shrnout, co předcházelo tomu, že ke konci roku upíná oči do této horské obce nedaleko Lucernu celý svět.

Zopf - symbol nedělního rána ve Švýcarsku

Zopf - symbol nedělního rána ve Švýcarsku

Švýcaři se jen tak snadno nevzdávají. Národ, z kterého se rekrutuje papežská garda, se nevzdává ani bílého chleba. A tak ho pečou v mnoha variacích. Jednou z nich je Zopf, který se snídá ve většině švýcarských domácností.

Složitá realita přímé demokracie ve Švýcarsku

Složitá realita přímé demokracie ve Švýcarsku

Dne 5. července 2016 slavila Švýcarská lidová iniciativa své 125. výročí. Iniciativy a referenda, jak se ukázalo při „Brexitu“, mají potenciál zásadně ovlivňovat historii. Přímá demokracie je v současné době zdrojem diskuzí v celé Evropě. V mnoha zemích Evropské unie požadují politici a občané více rozhodovacích práv a Švýcarsko je často jako vzor přímé demokracie citováno.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…