SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 14 –
jaro/léto 2016

Jaro je tady a s ním nejvyšší čas začít plánovat dovolenou. Co se čtenářů SWISSmagu týká, dost pravděpodobně povede pochopitelně do Švýcarska. A právě inspirace a tajné tipy pro cesty Švýcarskem – byť tedy zdaleka nejen ony – jsou obsahovým gró nejnovějšího magazínu SWISSmag.
Zejména se zaměříme na cesty za sportem v přírodě neboli outdoor. Švýcarsko, se svou unikátní a stále překvapující přírodou v zádech, nabízí nespočet možností a forem, jak si při sportu užít přírodu. Na kole, pěšky, s dětmi, ve vysokých horách… Všude tudy vás provedeme po outdoorové Grand Tour Švýcarskem. Ovšem mimořádná je i turistika za městy či kulturou. Právě proto přinášíme speciální blok o Lucernu a jeho okolí, magické oblasti jezer a hor, která okouzlí každého, kdo jí zahlédne i třeba z jedoucího vlaku. A nechybí samozřejmě ani nadílka článků na další všemožná témata: architektura a design, historie, byznys… Přejeme vám pěkné počtení!

SWISSmag č. 14 vychází 24. 3. 2016X

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Švýcarsko - s respektem k přírodě a tradicím

Švýcarsko - s respektem k přírodě a tradicím

Kdykoliv se ocitnu ve Švýcarsku, obdivuji chování místních k přírodě, jejich příkladnou snahu chránit životní prostředí i úctu k tradicím. Žasnu, s jakou genialitou švýcarští inženýři vyprojektovali v nepřístupném terénu silnice a železniční tratě, aniž by náročné technické výtvory narušily majestátnost pohádkové krajiny, i to, jak lidská sídla harmonicky splývají s krajinou. A závidím podporu vlády, veřejné správy i aktivity občanských iniciativ.

Elektřina z ledovců ve Švýcarsku

Elektřina z ledovců ve Švýcarsku

Stejný výkon jako jaderná elektrárna v Temelíně má trio vodních elektráren spojených s nádrží za přehradní zdí Grande Dixence ve švýcarském Wallisu. Její betonová stěna je se svými 285 metry nejvyšší stavbou Švýcarska. Přehrada loni oslavila 50 let od spuštění do provozu. Vlastní ji společnost Alpiq, která se na výrobě elektřiny podílí i v Česku.

Švýcarská značka Baťa

Švýcarská značka Baťa

Baťa už dlouho není českou značkou. Po 2. světové válce přišla rodinná firma o vše, co ve Zlíně vybudovala. Vedení této historicky nejúspěšnější obuvnické společnosti dnes sídlí ve Švýcarsku. Baťu však s touto zemí spojuje mnohem více.

Ženeva téměř zdarma? Je to možné

Ženeva téměř zdarma? Je to možné

Patří k městům, kde můžete sáhnout hluboko do peněženky. Jedni říkají: „Tam nejedu, neměl bych ani na slanou vodu.“ Ostatní přeci jen překonají počáteční rozpaky, a počítají s vyšší útratou. O kterém městě ve Švýcarsku je řeč? Genf, GenÈve anebo pěkně česky Ženeva.

Grand Tour to nejlepší ze Švýcarska

Grand Tour to nejlepší ze Švýcarska

Na trase švýcarské Grand Tour čekají zastávky, na kterých si lze propotit tričko. Přinášíme několik tipů na zajímavé outdoorové aktivity spojené s horským kolem, pěšími túrami, lezením po horách, procházkami po visutých mostech či vyjížďkami na elektrokole.

Pohádka o visutých mostech ve Švýcarsku

Pohádka o visutých mostech ve Švýcarsku

Kdo navštívil Thun, rád se sem vrací. Nádherné historické město překvapuje zvláštní kombinací poklidu a noblesy. Teď přibude i další důvod k návštěvě – okolo Thunského jezera vyrůstá unikátní stezka skládající se z visutých mostů.

Dvakrát na Eiger během 24 hodin

Dvakrát na Eiger během 24 hodin

Švýcarská hora Eiger je výzvou pro zkušené horolezce z celého světa. Jeho severní stěna má převýšení 1 800 metrů a ani dnes není jednoduché ji zlézt. Horský vůdce Viktor Kořízek popisuje, jak tento vrchol se svými klienty zdolal dokonce dvakrát po sobě.

Turistika s dětmi ve Švýcarsku

Švýcarská hitparáda dětského turisty

Zdráháte se vyrazit s dětmi do velehorského Švýcarska? Omyl! Sotva budete v Evropě hledat přívětivější krajinu pro malé turisty. Na výletech čekají stovky piknikových ohnišť i s nachystaným dřívím, desítky rodinných hotelů, ale také spousta dalších báječných atrakcí. S pětiletým klukem, který má na kontě už pět výprav do Švýcarska, jsme sestavili švýcarskou hitparádu dětského turisty.

Lucern - nejkrásnější lucernské výlety

Lucern - nejkrásnější lucernské výlety

Celé Švýcarsko v jednom městě, takový je Lucern, božské město na břehu romantického jezera. Výhled na zasněžené štíty hor, spoustu průzračné vody a řadu historických milníků ideálně doplňuje hustá nabídka železnic, lanovek a parníků.

Brienz - celé Švýcarsko v jedné vsi

Brienz - celé Švýcarsko v jedné vsi

O Lucernu se říká, že v sobě soustředí celé Švýcarsko v jednom městě. Ovšem vedle toho – tak trochu „v utajení“ – existuje dokonce i celé Švýcarsko v jedné vesnici. Zveme vás na exkurzi do okouzlující „střediskové obce“ Brienz na břehu stejnojmenného jezera v kantonu Bern.

Chleba - to je ve Švýcarsku věda

Chleba - to je ve Švýcarsku věda

Švýcaři milují svůj chléb, na stole nesmí chybět během snídaně, při obědě ani u večeře. Není proto divu, že se zde peče až 200 druhů chleba. Každý region má svou specialitu, některé chleby se připravují pouze v určitém období nebo během svátků. Chleba je ve Švýcarsku věda.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…