SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 13 –
podzim/zima 2015/2016

Není moc takových časopisů, které by se programově věnovali jedné jediné zahraniční zemi. SWISSmag, časopis o všem švýcarském, tvoří pověstnou výjimku potvrzující pravidlo. Informace a inspiraci o této svébytné alpské zemi přináší už potřinácté v řadě. A co že na jeho 76 stránkách tentokrát objevíme?
Blíží se zima a zimní dovolená ve Švýcarsku je atraktivní artikl. Chcete-li objevit něco nového, co se hodí třeba právě pro vás, přečtěte si tipy těch, kdo Švýcarsko dobře znají. Samostatné příspěvky pak přinášejí aktuální zprávy z hor či referují o možnostech tak populárního sáňkování. I o detailech toho, jak se v horách nedaleko Interlakenu točila jedna z nejslavnějších bondovek, kolik a jak zajímavých lanovek najdeme kolem Lucernu, nebo jak funguje zcela nezávislý hotel Muotas Muragl. Vedle hor ale navštívíme i města (Davos, Ženeva, St. Mořic), jejich tradice nebo kulturní odkazy dodnes inspirují nezvykle živou uměleckou přítomnost (obrazový článek Mladí a neklidní švýcarští umělci). A dostane se i na milovníky armádní techniky – letecká show Axalp je určitě jednou z nejzajímavějších na světě.

SWISSmag č. 13 vychází 14. 9. 2015

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Davos - expresionisty Ernsta Ludwiga Kirchnera

Chlouba Davosu - muzeum slavného expresionisty

„Můj děda se s Kirchnerem znal a dostal od něj několik obrazů. Nezdály se mu moc dobré, tak je daroval dalším lidem,“ vzpomíná lyžařský instruktor Konrad Schmid na sjezdovkách nad Davosem. Kdybysi jeho děda obrazy slavného expresionisty Ernsta Ludwiga Kirchnera nechal, získal by velké jmění a mohl zabezpečit rodinu na několik generací dopředu. Obrazy se prodávají za desítky milionů eur.

Caran d‘Ache - tužka neboli karandaš

Caran d‘Ache - tužka neboli karandaš

Kdo se učil rusky, zná slovo karandaš. Rusové jím označují tužku. A kdo bydlí ve Švýcarsku, je mu už od školních let vlastní používat psací potřeby se značkou Caran d‘Ache. Obě slova mají stejnou výslovnost i původ.

Mladí a neklidní švýcarští umělci

Mladí a neklidní švýcarští umělci

Dva mladí švýcarští designéři Adrien Rovero a Fabian Bürgy se ve své tvorbě vydávají cestami značně odlišnými – zatímco Rovero si hraje s cukrátkovými barvami, Bürgy drsně a nesmlouvavě otřásá hranicemi reality. Originalitu a invenci mají však oba společnou.

Axalp - ostrá letecká show

Axalp - ostrá letecká show

Necelých sedmdesát kilometrů na jihozápad od Lucernu leží jedno z nejmenších lyžařských středisek ve Švýcarsku. Areál Brienz-Axalp s 25 km sjezdovek, 38 km tratí pro běžkaře, třemi vleky a sedačkovou lanovkou, který má co nabídnout i mimo lyžařskou sezonu. Slavné vodopády v romantickém údolí Giessbach anebo Řezbářská stezka lemovaná postavami vyřezanými ze dřeva vedoucí z Axalpu k jezeru Hinterburgseeli určitě stojí za návštěvu, ale jedinečným místem je Axalp ze zcela jiného důvodu.

Tomáš Vaclík - Švýcarsko jsme si zamilovali

Tomáš Vaclík - Švýcarsko jsme si zamilovali

Tomáš Vaclík patří mezi české sportovce hrající za švýcarské kluby. Fotbalový reprezentační brankář v létě začal svou druhou sezonu v dresu FC Basilej. Jak vnímá Švýcarsko?

Známé i tajné tipy ve Švýcarsku

Známé i tajné tipy ve Švýcarsku

Redakce SWISSmagu oslovila osobnosti, kteří mají ke Švýcarsku hluboký vztah, a zeptala se jich, kde to mají v zimě v zemi helvétského kříže nejraději. Tady jsou odpovědi spolu s jejich doporučeními i tajnými tipy.

Lanovky v Lucernu a okolí

Lanovky v Lucernu a okolí

Nikde na světě není taková koncentrace lanovek na tak malé ploše jako v okolí města Lucern. Vedle těch světoznámých, jako jsou horské dráhy na Pilatus, Titlis, Stanserhorn, Rigi nebo Melchsee Frutt, jsou zde desítky dalších, původně sloužících k obsluze pastvin, salaší a sýráren. Návštěvníkům zpřístupňují zajímavé turistické trasy stranou masového turismu.

Švýcarská sáňkařská hitparáda

Švýcarská sáňkařská hitparáda

Zimní Švýcarsko je vyhledávanou prémiovou destinací pro lyžaře. Jenže co když zrovna nelyžujete nebo máte na lyžování ještě malé děti? Pak přijdou vhod sáňky.

Když James Bond lyžuje...

Když James Bond lyžuje...

Agent 007 se svou partnerkou ujíždí pronásledovatelům se samopaly na lyžích, uniká lavině, skáče přes střechy horských chat. Jindy se klasická bondovská honička koná v korytu bobové dráhy. Lyžařské scény slavných filmů s agentem v hlavní roli se natáčely i ve Švýcarsku. Kameramanem byl závodní lyžař a módní návrhář Willy Bogner.

Švýcarští salašníci v Jeseníkách

Švýcarští salašníci v Jeseníkách

V první půlce 19. století přišli do Jeseníků švýcarští salašníci, aby se postarali o horská hospodářství. Tak tomu bylo i v místech, kde stojí chata Švýcárna. Obsluha hostům natočí pivo v červeném švýcarském tričku s bílým křížem na hrudi.

Švýcarské sýry

Sýrový zimní švýcarský kalendář

Sýry se na stolech švýcarských domácností objevují téměř každý den. Švýcaři si je navíc spojují s většinou svátků. Jaké akce má správný Švýcar ve svém kalendáři a co si v tyto dny naservíruje na stůl, říká Barbara John, Švýcarka, která má v Praze-Libuši prodejnu švýcarských sýrů Swiss Cheese.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…