SWISSmag č. 04 - jaro-léto 2011

Síla tradice
Čím déle člověk poznává a pozoruje Švýcarsko, tím více mu dochází, jak jiné je v porovnání s ostatními, i přilehlými zeměmi. Nejde jen o to, co je vidět. Ostatně, nic nevzniká jen tak samo sebou a za vším viditelným stojí to skryté.
Švýcarsko člověku opakovaně dokazuje, jak je mimořádné, ba že je možná vůbec nejvyspělejší zemí světa – ostatně totéž si myslí i tento časopis. Nejde o ekonomiku, kterou jsme dnes zvyklí vnímat jako jediný ukazatel kvality, ale o všechny aspekty posunující zemi k plnému a šťastnému životu. Jedním z nich je mimo jiné i úcta k tradici....

SWISSmag 04 vychází 22. 3. 2011

Předplatné časopisu SWISSmag můžete objednat zde.

Časopis si můžete objednat i v e-shopu SNOW.

Časopis SWISSmag ve verzi pro tablety a chytré telefony si můžete zakoupit na webu ISSUU.com, na portálu Alza nebo na portálu Floowie.


Zde přinášíme náhledy několika stran z časopisu SWISSmag 04:


Příběhy Čechů ve švýcarské gastronomii
Že česká gastronomie nemá takový zvuk? Těžko říci. Pravdou ovšem je, že lidé, kteří poznali zblízka gastronomii ve Švýcarsku, zdůrazňují, že v této alpské zemi je zákazník vždy pánem, o kterého je třeba za každých podmínek bojovat.


Freitag - hrdinové recyklace
Tašky, kabelky, peněženky, pouzdra na notebooky… Co je na nich zvláštního? Jsou recyklované, vyrobené ze starých plachet, a navíc se jedná o originály. Tohle nabízí firma Freitag.Graubünden - kanton, o kterém psal Mann i Zweig
Davos versus Svatý Mořic. O obou místech kantonu Graubünden se hodně psalo ve světové literatuře. Román Kouzelný vrch od Thomase Manna popisuje Davos jako klimatické lázně, okolí Svatého Mořice navštívil Stefan Zweig, John Fitzgerald Kennedy či Friedrich Nietzsche.


Bellinzona město tří hradů
Výhodná strategická poloha v předhůří Alp určila městu roli strážce obchodní cesty z jihu na sever Evropy. Mohutné opevnění v podobě tří hradů představuje dodnes vzácně dochovanou ukázku obranného systému z pozdního středověku a je od roku 2000 součástí světového dědictví UNESCO.


Visuté mosty Švýcarska - spojnice do ráje
Spojení dává život. Cesty v průběhu věků vytvářejí stále větší a schopnější organismus společnosti, podobně jako vlásečnice a tepny vytváří organismy živé. Expandují a přinášejí civilizaci stále do nových a nových míst včetně horských, do koutů, které byly donedávna zapomenuty a ukryty v nepřístupném terénu za hlubokými soutěskami a vysokými skalními stěnami.


Kam letos na dovolenou?
Tipy na letní cíle Švýcarska 2011


Linth-Limmern
Nejsilnější lanovky na světě pomáhají hydroelektrárně
Ve Švýcarsku, v kantonu Glarus, se na již existujícím vodním díle staví další přečerpávací vodní elektrárna. Jenže všechna staveniště se nacházejí ve vysokohorském terénu obklopeném strmými skálami bez jakékoliv přístupové komunikace. Jak tam dostat stavební materiál? Ve Švýcarsku přece lanovkou.


Vyznejte se ve švýcarských sýrech
Některé švýcarské sýry jsou staré 700 let, vznik jiných se datuje ještě před naším letopočtem. Kdo se v tom má ale vyznat? Vždyť v současné době se na pultech švýcarských obchodů dá koupit až 450 druhů sýrů. Jejich obliba roste i v Česku.


Turistický sen je realitou
Sednete si k internetu a zadáte místo, kam byste s rodinou chtěli vyrazit na výlet. Stránky Schweizmobil.ch vám nejdříve najdou nejlepší vlakové spojení do místa, odkud vyrazíte na výlet. Prvních pět kilometrů chcete urazit po svých, poté v takzvaném uzlovém bodě přesednete s celou rodinou na vypůjčená kola. Po určité dávce kilometrů bicykly odložíte
a nazujete si brusle nebo si sednete do kánoe. Vpodvečer se blížíte
k vybranému ubytování nebo usedáte do vlaku a hurá domů.

 

 

mediální partneři:
Sníh a lyžování - SNOW.CZHST - obchodní komora Švýcarsko  Švýcarsko

Sněhové zpravodajství ze Švýcarska - na portálu SNOW.CZ