SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 26 –
jaro/léto  2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 26 vychází 10. 3. 2022

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Digitalizace a udržitelnost - Společná témata Čechů a Švýcarů

Lorenza Fässler působí jako zástupkyně vedoucího mise na švýcarském velvyslanectví
v Praze. Pro SWISSmag jsme si povídali o její agendě, společných cílech Čechů a Švýcarů i ekonomické diplomacii.

Jak chudý Švýcar na Moravě zbohatl…

Kdo by se kdy nadál, že by v nějaké malé švýcarské vsi starousedlíci věděli, kde leží Kroměříž, Brno nebo Olomouc, a jména těchto vzdálených měst měli nadto uvedena na fasádě vlastního kostela! A věřili byste snad, že nejenže si dřív jezdili Švýcaři vydělávat do Čech a na Moravu, ale že si v našich krajích mohli vydělat tolik, aby si za nastřádané peníze doma ve Švýcarsku postavili celý kostel! Ten svět je nějak divně naruby…

Na počátku éry solárního létání aneb sluneční mise Bertranda Piccarda

Od prvního přeletu kanálu La Manche uběhly ani ne tři desítky let, než se létání stalo běžně dostupnou veřejnou dopravou. V roce 2016 přelétl první elektrický letoun čistě na solární pohon zeměkouli. Kolik času bude potřeba na to, aby lidstvo elektrifikovalo svou leteckou dopravu?

Mattoni 1873 podporuje Zálohujme.cz

Zálohované skleněné lahve se vrací do oběhu téměř všechny, podobně by to mohlo fungovat také s PET lahvemi a plechovkami.

Švýcarské vodní radovánky

Léto ve Švýcarsku umí být překvapivě parné. V údolích velehorské země pak přijdou velice vhod estré vodní radovánky – koupele, ale i popíjení čerstvé pramenité vody přímo v centrech měst.

Švýcarský milník Césara Ritze

Král hoteliérů a hoteliér králů, to je navždy César Ritz. V rodném Švýcarsku po něm mnoho
stop nezbylo. Vlastně jen v Lucernu, kde kdysi šéfoval hotelu National. Tady se naplno rozjela snová kariéra muže, jehož jméno se v angličtině stalo základem výrazu „ritzy“, překládaného jako hogofogo či nóbl.

Švýcarsko jinak 15x a vždycky udržitelně

Nedotčená příroda dokáže každého chytit za srdce. Zelené Švýcarsko se svou záplavou čtyřtisícovek, horských jezer, divokých soutěsek a hlubokých lesů je symbolem dnes již tak vzácné krajiny v původní podobě. V kombinaci s pověstnou sítí železnice, vodních cest a perfektních cyklostezek země helvétského kříže představuje ideální destinaci pro každého, kdo zvažuje udržitelnou dovolenou.

Pěšky Švýcarskem odspoda až nahoru aneb po svých z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska

Nejnižší bod Švýcarska je Lago Maggiore (193 m n. m.), nejvyšší Dufourspitze (4 634 m n. m.). Překonat vzdálenost mezi těmito švýcarskými extrémy vlastními silami se pokusila už spousta lidí a oficiální časový rekord drží Andy Steindl, který to zvládl za 8 hodin. On ovšem zvolil nejkratší linii a část překonal na kole. Jaké to je jít pěšky a pouze po území Švýcarska?

Kořeny vína

Módním trendem jsou potraviny s příběhem. Ale mnohem lepší než si takový příběh koupit, je ho prožít. Jak se dá prožít příběh vína? Procházkou po vinicích.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

SWISSmag č. 24 – jaro/léto 2021

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vás sveze na parníku pro Lucernském jezeře, zavede vás do prvního přírodního parku v Alpách, projdete se pod Matterhornem, představí vám nového švýcarského velvyslance v Česku, přinese nejen vlakové novinky ve Švýcarsku… A ještě mnohem více!