SWISSmag - časopis o Švýcarsku

Časopis

SWISSmag č. 11 –
podzim/zima 2014/2015

Jak je už několikaletou tradicí, s koncem léta přichází vždy nový SWISSmag – časopis, který sleduje to nejzajímavější a nejpůvabnější ze Švýcarska. Na co se tentokrát můžete těšit?

Nejvíc stran spolykalo narozeninové téma, kterému vévodí číslo 150. A kdo že už je tak starý? Zimní dovolená! Právě před tolika lety se totiž ve Švýcarsku uskutečnil první zimní rekreační pobyt. Ve SWISSmagu se dozvíte detaily nejen tohoto příběhu, ale i další informace z minulosti zimní turistiky i horké novinky dneška a tipy potřebné pro plánovaní zimní dovolené. I další příspěvky jsou pak spojovány jubilei. 50 let slaví švýcarská letka, o které najdete v tomto SWISSmagu rozsáhlý obrazový článek, stoletá je pak dráha do střediska Arosa, v němž provedeme rozhovor s původně českým vynálezcem lyžařských šponovek. Podíváme se na zoubky švýcarské legendě, noži Victorinox, strávíme 48 hodin v Bernu, ochutnáme švýcarské sýry… A na závěr časopisu vám, milí čtenáři, slíbím smetanový polibek!
Hezké počtení!

SWISSmag č. 11 vychází 25. 9. 2014

Předplatné

Předplatné časopisu SWISSmag si  můžete objednat u vydavatelství SNOW media.

Samostatně

Časopis SWISSmag si můžete objednat samostatně i v e-shopu SNOW.

On-line časopis

SWISSmag pro tablety a telefony můžete zakoupit na ISSUU.com, nebo na portálu Floowie.

On-line náhled

Ukázka obsahu

Patrouille Suisse

Nebeská patrola

Vystoupení elitních armádních pilotů na pestře zbarvených letounech bývá vyvrcholením leteckých dnů pořádaných kdekoliv ve světě a téměř každý stát se pyšní týmem předvádějícím leteckou akrobacii na vojenských letounech. Výjimkou není ani Švýcarsko, jehož Patrouille Suisse letos oslavuje padesáté výročí svého založení.
Victorinox - švýcarská armádní legenda

Victorinox - švýcarská armádní legenda

Švýcarsko 19. století nebylo prosperující zemí. Spíše naopak. Neutěšená hospodářská situace vyhnala do světa spoustu mladých Švýcarů, ale našli se i takoví, kteří uspěli ve Švýcarsku. Jedním z nich byl Karl Elsener, muž, který stál za vznikem legendy – švýcarského „armádního“ nože Victorinox.
Peter Zumthor a Gion Antoni Caminada

Esej o lidech, o místě, o poselství

Švýcarská architektura a její souznění s krajinou dokáží inspirovat. Takhle zaujala studentku architektury Zuzanu Ferencovou, která putovala po stopách dvou slavných švýcarských architektů – Petera Zumthora a Giona Antoniho Caminady.
Jak Hans Jelen z Arosy vynalezl šponovky

Jak Hans Jelen z Arosy vynalezl šponovky

Proslulé lyžařské středisko Arosa je rodištěm „vynálezce“ šponovek Hanse Jelena, jehož rodiče přišli do Švýcarska z Čech na konci 19. století.
Bern, Švýcarsko

48 hodin v Bernu

Víte, proč se vlastně Bern stal hlavním městem Švýcarska? Protože leží na rozhraní německy a francouzsky mluvících částí, a tak volba padla na něj. Oproti Curychu i Ženevě utíká život v Bernu pomaleji a rozhodně se nevyplatí nikam spěchat. Zlé jazyky tvrdí, že obyvatelé Bernu jsou celkově zpomalení. To pravda není, ale třeba řeč tu plyne v uvážlivém tempu. A tak by si zde měl turista užívat klidu a pohody, které zde vládnou.
Zimní dovolená ve Švýcarsku slaví 150 let

Zimní turismus slaví kulatiny - má 150 let

Americký herec Truman Capote kdysi podotknul, že mladá generace si váží stáří pouze tehdy, jde-li o víno, whisky a nábytek. Letos stopadesátiletá tradice švýcarského alpského turismu si však zaslouží obdiv stejně jako archivní chardonnay či dobře uzrálá skotská – a to nejen mladé generace. Jako hostitelé osmi světových šampionátů v alpském lyžování (včetně toho úplně prvního) a dvou olympijských her se Švýcaři mohou pyšnit lyžařskými středisky, v nichž se snoubí historie s moderním přístupem, rozvinutý byznys s nedotčenou přírodou i tradice s pokrokem.
Zima ve Švýcarsku

Jaká bude letošní zima ve Švýcarsku? Nabitá zajímavostmi

Zajímavé akce, nové lanovky, bohatá nabídka pro rodiny – tady je seznam novinek, které si na letošní zimu připravily švýcarské lyžařské areály a města.
Lanovky už ke Svatému Mořici patří více než sto let

Lanovky už ke Svatému Mořici patří více než sto let

Je tomu 150 let, co se ve Svatém Mořici ve Švýcarsku zrodil zimní turismus. Už více než sto let jsou jeho nedílnou součástí i lanovky a vleky.
Arosabahn

Stoletá Arosabahn

Pro většinu milovníků bílé a chladné zimy představuje švýcarská železnice z Churu do Arosy sice spolehlivý, leč poněkud pomalý dopravní prostředek ke splnění jejich tužeb. Zato pro nás – obdivovatele železnic – znamená tahle dráha, jež právě letos slaví 100. narozeniny, o dost víc. Zkuste se s námi vyvézt na lyže a přitom si zahrát na vlakové fanoušky. Nebude to zase tak těžké: nad tratí sráz, pod tratí sráz a mezi tím se proplétají jasně červené vláčky Rhétské dráhy. Neboli slušná porce adrenalinu, aniž se postavíte na lyže.
Švýcarsko a  freeride a skialpinismus

Adrenalinové Švýcarsko

Švýcarsko – to není jen země, pro zážitkovou a pohodovou dovolenou. Konají se tu také kempy, které mají za úkol zdokonalit účastníky třeba ve freeridu, telemarku či skialpinismu. Podmínky jsou tu pro to ideální! Zúčastnit se můžete několika akcí. Například tradičního freeridového kempu SNOWfest, který se koná již od roku 2008.

Smetanový polibek

Smetanový polibek

Slazený pečený vzduch v albuminu s přelivem z šedesátiprocentního tuku. Dostal by na to někdo chuť? Naštěstí nikdo, a tak to všechno zůstane jen a jen pro mne.

Další vydání časopisu SWISSmag

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

SWISSmag 30 – jaro/léto 2024

ČasopisSWISSmag č. 30 –JARO/léto 2024V jarně-letním vydání časopisu SWISSmag se můžete inspirovat horkými a zároveň osvěžujícími tipy na dovolenou ve Švýcarsku. Mnohé vodní plochy vám totiž vynahradí moře. Dozvíte se, proč má Švýcarsko svůj polární institut nebo kde...

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

SWISSmag č. 29 – podzim-zima 2023/24

ČasopisSWISSmag č. 29 –podzim-zima 2023/24Časopis SWISSmag přináší inspiraci pro zimní dovolenou i poznávací cesty do Švýcarska. A k tomu mnoho dalších zajímavostí pro milovníky země helvétského kříže!SWISSmag č. 29 vychází 14. 9. 2023Předplatné časopisu SWISSmag si ...

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

SWISSmag č. 28 – jaro-léto 2023

Inspiraci na letní dovolenou ve Švýcarsku přináší aktuální vydání časopisu SWISSmag. Kromě 13 osobně vybraných tipů na méně známá, přesto však půvabná švýcarská údolí nebo letní putování vlakem, si můžete přečíst o úspěších firmy, jejíž mapy vidí každý měsíc 400 milionů lidí z celého světa a již založil rodák z Brna. A mnoho dalšího!

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

SWISSmag č. 27 – podzim/zima 2022/23

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno a chytře, případně abyste se na ně vydali alespoň do hlubin své fantazie, je tady aktuální časopis SWISSmag.

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

SWISSmag 26 – jaro/léto 2022

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

SWISSmag č. 25 – podzim/zima 2021/22

S babím létem již tradičně přichází i časopis SWISSmag, tedy čtení pro všechny, kdo z jakéhokoli důvodu tíhnou ke Švýcarsku. Hlavním tématem vydání jsou ledovce, jimiž se můžete pokochat na mnoha velkých fotografiích, zároveň poradíme, jak a kam se lze za (mizejícími) ledovci vydat. Vedle toho samozřejmě najdete další paletu článků na všemožná témata od historie přes kulturu až po gastronomii. A dozvíte se třeba i to, jak proměnit vzduch na vodu…